Україна може збільшити постачання електроенергії до ЄС

Новини ТЕК
Україна може збільшити постачання електроенергії до ЄС

Україна без проблем зможе експортувати електроенергію до Європи принаймні найближчими кількома місяцями через значний профіцит ресурсу, вважає голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

“На сьогодні ми сміливо говоримо про експорт електроенергії протягом найближчих кількох місяців, тому що через зниження споживання на 30-40% ми бачимо профіцит у найближчі кілька місяців. І в липні, і в серпні, і у вересні. У нас є вільна електроенергія, яку ми можемо вільно продавати до Європи”, – сказав він в ефірі національного телемарафону у ніч із четверга на п’ятницю, пише “Інтерфакс-Україна“.

Разом із тим, Герус зазначив, що відкриття з 30 червня експорту 100 МВт електроенергії до Європи, який розпочався з Румунії, це лише перший крок.

“Є плани збільшити обсяги спочатку з 1 серпня, а далі з 1 вересня. Тобто щоб відбулася повна інтеграція українського та європейського енергоринків”, – зазначив голова енергокомітету.

При цьому він не став прогнозувати, в яких обсягах Україна зможе експортувати електроенергію з початком опалювального сезону. Водночас він зазначив, що інтеграція ринків означає також можливість України за необхідності імпортувати електроенергію з Європи.

“Якщо взимку станеться щось із якимось об’єктом генерації, то у нас є резервний варіант – електроенергія з Європи, яка допоможе нам у якісь дефіцитні години”, – пояснив Герус.

Він також зазначив, що відкриття експорту електроенергії є дуже важливим для України, адже це валютний виторг, який зможе підтримати стабільність гривні. Водночас, за його словами, це дуже вигідно Європі, яка зможе замістити українською електроенергією частину російського газу.

Водночас, говорячи про перспективи майбутнього ОЗП, Герус зазначив, що електроенергія розглядається як альтернатива газу для виробництва тепла в тих регіонах, які через війну залишилися без цього ресурсу.

“Коли ми говоримо, наприклад, про Донецьку, Луганську, частину Харківської областей, то там електроенергія справді може більше використовуватися для обігріву”, – сказав голова енергокомітету Ради.

Як повідомлялося, з 30 червня стартував комерційний експорт електроенергії до Румунії. Перетин у 100 МВт упродовж трьох днів аукціону щодо його розподілу викуповували від 5 до 9 компаній. Його ціна за три дні становила рекордні 37,6 млн грн. Найвищою була ціна перетину майже 8,3 тис. грн/МВт-год. На аукціонах, що проводилися до синхронізації енергосистем, ціна перетину не перевищувала 3 тис. грн/МВт-год.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢