Російський олігарх Лісін постачав сталь на підприємства, які виготовляють ядерну зброю

Металургія Новини Теми дня
Російський олігарх Лісін постачав сталь на підприємства, які виготовляють ядерну зброю

Російська компанія найбагатшого російського бізнесмена Володимира Лісіна з 2014 року і щонайменше до 2019 року постачала сталь на державні підприємства РФ, які безпосередньо займаються виготовленням ядерної зброї. Проте олігарх досі не потрапив до санкційних списків США, ЄС, Великої Британії, а також України.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів “Схем”, передає Радіо Свобода.

Зокрема, йдеться про металургійну групу “Новоліпєцкій металлургічєскій комбінат” (“НЛМК”). Журналісти проаналізували дані публічних закупівель Росії і виявили, що електротехнічна сталь корпорації Лісіна з 2014 року регулярно постачається на держпідприємства РФ, які безпосередньо займаються виготовленням ядерної зброї.

Серед них “Російський федеральний ядерний центр – всеросійський науково-дослідний інститут технічної фізики імені академіка Забабахіна”, який отримав електротехнічну сталь у 2017 році. Інститут Забабахіна розробляє та випробовує ядерні і термоядерні боєприпаси.

Також “НЛМК” співпрацював із Федеральним держпідприємством “Виробниче об’єднання “Сєвєр”. Є контракти на постачання сталі 2014, 2015, 2016, 2017 і 2019 років. Після 2019 року дані про закупівлі “ВО “Сєвєр” не оприлюднювали. Основною діяльністю “Сєвєра” є виробництво компонентів ядерних боєприпасів.

Окрім того, концерн Лісіна співпрацював з іншими підприємствами оборонного комплексу РФ. “НЛМК” постачав сталь “Науково-виробничому об’єднанню “Електромашина”, яке виготовляє бойовий модуль “Охотник”.

Електротехнічну сталь від “НЛМК” у 2017 році отримав і “Марійський машинобудівний завод”. Він працює над розробкою зенітних систем.

У металургійній імперії Лісіна є дочірні компанії в Європі та США. На території Сполучених Штатів працює три компанії, а саме в Індіані та Пенсильванії.

Як зазначається, що проти Володимира Лісіна персональні санкції ввели лише в Австралії. США, Британія, Євросоюз та Україна досі не застосували щодо нього обмежень, на відміну від інших великих бізнесменів РФ. В РНБО України зазначили, що наразі не отримували пропозицій про введення санкцій щодо Лісіна від уповноважених на це законом органів.

В уряді Великої Британії зазначили, що не коментують свої можливі майбутні рішення щодо санкцій. Схожим чином відповіли і в Єврокомісії – не коментують формування списків публічно, бо це “процес, який відбувається в умовах конфіденційності”. Відповідь від уповноваженого органу США журналісти наразі не отримали.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢