До бюджету закладено вкрай оптимістичний прогноз щодо надходжень від ренти на руду

Металургія Новини Теми дня
До бюджету закладено вкрай оптимістичний прогноз щодо надходжень від ренти на руду

Металурги та гірники з розумінням ставляться до прагнення держави зібрати якомога більше коштів на потреби ЗСУ та на відбудову країни після нашої перемоги, проте сукупно 7,7 млрд гривень ренти це вкрай оптимістичний прогноз, зважаючи на глибоку кризу, яку переживає галузь з початку повномасштабного вторгнення. Таку думку висловив президент Обєднання підприємств “Укрметалургпром” Олександр Каленков

Він нагадав, що у відносно мирному 2021 році бюджет отримав лише трохи більшу суму від ренти — 8,07 млрд грн.

“Попит на залізорудну сировину на внутрішньому ринку сьогодні критично малий. Металургійна галузь в середньому завантажена на 15% від своїх довоєнних потужностей, в тому числі з урахуванням втрати двох потужних заводів в окупованому Маріуполі (віримо, що тимчасово). Як результат, виплавка сталі за 8 місяців 2022 року скоротилася на 64,5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Гірничорудні підприємства сьогодні завантажені в середньому на 25%, а Південний, Північний та Інгулецький ГЗК взагалі призупинили роботу “до кращих часів”. На скорочення виробництва впливають і прямі воєнні загрози — наші підприємства розташовані у прифронтових містах, постійно перебувають під ризиком обстрілів та, на превеликий жаль, втрачають співробітників на фронті”, – відзначив О.Каленков.

На його думку, що збільшення обсягів експорту може посприяти відновленню виробництва металу і залізорудної сировини, але в умовах блокування морських портів для продукції ГМК на це годі сподіватися: “Зважаючи на значно довші маршрути до західних прикордонних переходів, у порівнянні з транспортуванням до південних портів, а також на кількаразове підвищення тарифів Укрзалізниці — логістичні витрати підприємств ГМК з минулого року збільшилися у 4-6 разів. Це суттєво впливає на собівартість, а отже і на конкурентоспроможність нашої продукції на західних ринках. Галузь давно працює у збиток, доходи підприємств покривають лише 50-80% змінних витрат, навіть при середньому завантажені на 15%”

“Та попри скрутну кризу, підприємства ГМК і надалі будуть підтримувати українську економіку, сумлінно сплачуючи ренту та інші податки до бюджету. Проте задля збільшення податкових та валютних надходжень держава зі свого боку має підтримати саму галузь, принаймні послабивши логістичне навантаження, в тому числі шляхом домовленостей про розблокування портів для продукції ГМК”, – резюмував президент “Укрметалургпрому”.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢