ЄС працює над тим, щоб надавати наступного року Україні 1,5 млрд євро щомісяця

ЄС працює над тим, щоб надавати наступного року Україні 1,5 млрд євро щомісяця

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн говорить про те, що працює з державами – членами Європейського Союзу з метою надання Україні 2023 року EUR18 млрд та EUR1,5 млрд щомісяця до закінчення війни, пише “Інтерфакс-Україна“.

Про це вона сказала у вівторок у Берліні, відкриваючи Міжнародну експертну конференцію з відновлення, реконструкції та модернізації України, організовану спільно Європейською комісією та Німеччиною, яка головує у “Великій сімці”.

Деталізуючи допомогу Україні в короткостроковій перспективі, фон дер Ляєн сказала: “Україні потрібна термінова допомога та реабілітація, відновлення, підтримка щоденного функціонування та виживання – зарплати, пенсії та інші виплати. За оцінками міжнародних фінансових експертів, нам потрібно від 3 до 5 млрд євро на місяць, щоби покривати ці поточні потрібні. Нам потрібна підтримка міжнародної спільноти. ЄС має нести свою частину – я тісно працюю з представниками країн ЄС, щоб ми могли підтримати Україну щомісяця на суму EUR1,5 млрд до закінчення війни та приблизно EUR18 млрд у 2023 році”.

Президент Єврокомісії констатувала, що Росія цілеспрямовано руйнує цивільну інфраструктуру України. “Це – тероризм. Росія намагається зруйнувати, паралізувати Україну, але ми цього не допустимо”, – запевнила фон дер Ляєн. Ці слова зустріли оплесками.