Метінвест продовжує продавати накоплену до війни на складах продукцію Азовсталі та ММК ім. Ілліча

Металургія Новини
Метінвест продовжує продавати накоплену до війни на складах продукцію Азовсталі та ММК ім. Ілліча

Гірничо-металургійна група “Метінвест” втратила контроль над металургійними комбінатами у Маріуполі – “Азовсталь” та ММК ім. Ілліча – і не може продовжувати їхню виробничу діяльність через окупацію міста російською федерацією, проте продовжує продавати продукцію цих комбінатів, що накопичилася на складах до війни, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Згідно з пресрелізом групи у четвер, в якому “Метінвест” інформує про роботу своїх підприємств в Україні, підприємства у Запоріжжі, Кам’янському, Покровську та Кривому Розі продовжують працювати з різним рівнем завантаження та відвантажувати продукцію українським та зарубіжним покупцям.

Виробництво в Авдіївці законсервовано внаслідок бойових дій. У свою чергу, внаслідок воєнної агресії та окупації Маріуполя російською федерацією група інформує про неможливість продовжувати виробничу діяльність на своїх активах у місті.

Водночас наголошується, що підприємства групи у Запоріжжі, Кам’янському, Покровську та Кривому Розі продовжують працювати в рамках українського правового поля та на території, яку контролює український уряд. Це стосується Покровської вугільної групи (Покровськ, Донецька область), заводу “Юністил”, Інгулецького, Північного та Центрального ГЗК (Кривий Ріг, Дніпропетровська область), металургійного комбінату “Каметсталь” (Кам’янське, Дніпропетровська область), а також меткомбінату “Запоріжсталь”, що класифікується як спільне підприємство.

“Усі перелічені підприємства продовжують працювати з різним рівнем завантаження, враховуючи безпеку, логістичні та економічні фактори. Продукція перерахованих підприємств доступна для реалізації на українських та зарубіжних ринках. Виробництво в Авдіївці законсервоване з міркувань безпеки для співробітників та через бойові дії недалеко від міста”, – констатується у пресрелізі.

Крім того, уточнюється, що виробничу діяльність підприємств групи у Маріуполі призупинено з 24 лютого 2022 року внаслідок воєнної агресії російської федерації. Оскільки місто наразі фактично окуповане, “Метінвест” не має змоги продовжувати виробничу діяльність на своїх підприємствах у Маріуполі. Це стосується діяльності комбінатів “Азовсталь”, ММК ім. Ілліча, Маріупольського ремонтно-механічного заводу та маріупольського відділення “Метінвест-Промсервісу”.

“Відновлення контролю та виробництва на підприємствах буде можливим лише за деокупації міста та повернення української влади. Також буде потрібний докладний огляд технічного стану активів групи в Маріуполі та проведення відповідних ремонтних робіт. Трудові відносини з працівниками цих підприємств врегульовані в рамках чинного українського законодавства. Їм запропонували варіанти працевлаштування на інших підприємствах групи, зокрема, у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську”, – пояснюється у пресрелізі.

Водночас триває боротьба групи із крадіжкою з боку російської федерації, яка намагається вивезти 234 тис. тонн металу “Метінвесту” з Маріуполя. Група докладає всіх зусиль для припинення піратства та притягнення винних та їхніх спільників до юридичної відповідальності.

На складах і в центрах дистрибуції “Метінвесту” в Україні та інших європейських країнах досі залишилася металопродукція, вироблена підприємствами групи в Маріуполі до 24 лютого 2022 року. Ця продукція, з відповідним маркуванням та документацією, доступна для продажу, резюмується у пресрелізі.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢