МВФ оприлюднив Меморандум нової програми для України

Економіка Новини
МВФ оприлюднив Меморандум нової програми для України

МВФ оприлюднив тексти листа про наміри та Меморандуму про економічну та фінансову політику в рамках нової моніторингової програми для України. Як повідомила прес-служба Міністерства фінансів, програма передбачає заходи щодо збільшення податкових надходжень і пожвавлення внутрішнього ринку запозичень, забезпечення довгострокової стабільності фінансового сектора, стримування монетарного фінансування, а також поліпшення державного управління та прозорості державних інститутів.

“Лист про наміри та Меморандум про економічну та фінансову політику містять заходи, які реалізував і планує реалізувати уряд України та Національний банк України протягом періоду дії програми у 2022-2023 роках. Їх було схвалено Радою директорів Міжнародного валютного фонду 19 грудня”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що виконання положень Меморандуму наблизить країну до запуску нової повноцінної програми співпраці з МВФ у 2023 році.

Меморандум  передбачає скасування мораторію на податкові перевірки та відміну спрощеної системи оподаткування з 1 липня 2023 року.

“Ми рішуче налаштовані на визначення додаткових джерел надходжень. За технічної допомоги МВФ ми працюватимемо над розробкою інтегрованої дорожньої карти заходів податкової політики та адміністрування податків для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування та політики”, – сказано у документі.

Зазначається, що це включатиме подання трьох законопроектів до парламенту: щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок, а також щодо скасування спеціальних положень, що дозволяють платникам податків використовувати спрощену систему оподаткування, а саме ставку єдиного податку в розмірі 2%, а також відновлення довоєнного режиму для цих платників податків. Третій законопроект передбачає забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) у закладах роздрібної торгівлі, включно з відновленням відповідальності за порушення цих вимог. Вказані положення мають набути чинності з 1 липня 2023 року.

Ухвалення цих законопроектів є структурним маяком з терміном виконання у кінці січня 2023 року.

“Орієнтовний приріст надходжень у 2023 році від скасування змін спрощеного режиму оподаткування оцінюється приблизно на рівні 0,13% ВВП у 2023 році. Ми також продовжуємо працювати над ширшим дизайном податкової політики та заходами для побудови сучасної системи адміністрування доходів (зокрема, включно з обмеженням можливості ухилення від оподаткування ПДФО через використання спрощеного режиму оподаткування платниками податків ІІІ групи), що допоможе нам досягти цілей фіскальної політики в післявоєнний період”, – йдеться в документі.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢