У 2022 році ціни на залізну руду зросли на 43%

Металургія Новини Теми дня
У 2022 році ціни на залізну руду зросли на 43%

Травневі ф’ючерси на залізну руду на Даляньській товарній біржі за тиждень 23-30 грудня 2022 року ззросли на 5,1% в порівнянні з попереднім тижнем – до 863 юанів/т ($124,14/т). Таким чином, котирування повернулися до зростання після незначного спаду тижнем раніше. Про це повідомляє GMK Center.

Котирування залізної руди станом на 30 грудня 2022 року досягнули найвищого рівня з 9 червня цього ж року – тобто зросли до майже 7-місячного максимуму. Ціна сировини на кінець 2022 року зросла на 43% у порівнянні з вартістю сировини рік тому.

Січневі ф’ючерси ЗРС на Сингапурській біржі зросли на 4,9% у порівнянні з ціною станом на 23 грудня 2022 року – до $117,15/т.

Ф’ючерси на залізну руду закінчили нестабільний рік зміцненням, яке викликане оптимізмом щодо послаблення заходів щодо контролю пандемії з боку Китаю, що провідним виробником сталі, та підтримки економіки у країні.

Минулого тижня ціни на руду відновилися після невеликого падіння, оскільки трейдери відкинули занепокоєння з приводу стрімкого зараження населення Китаю коронавірусною інфекцією. При цьому, на кінець року показник захворювання мав стати найгіршим за останні три роки.

«Очікується, що залізна руда залишиться на високому рівні в найближчій перспективі і може продовжити зростання у разі значного пом’якшення кредитних зобов’язань Китаю протягом першого кварталу 2023 року та прискореного відновлення економіки країни», – зазначають аналітики Citi.

Очікування попиту з боку китайських металургійних заводів напередодні свят надали додаткову підтримку, особливо короткостроковим цінам на сировину, вважають аналітики.

Загальні настрої також залишаються позитивними, зокрема враховуючи перспективи покращення попиту на сталь в галузі  нерухомості. Минулого тижня Національний банк Китаю знову закликав посилити політику допомоги сектору на тлі повільного економічного зростання.

«Запаси на металургійних заводах занадто низькі. Оскільки наближаються свята, заводи все ще мають потенційну потребу в подальшому поповненні запасів», – відзначили аналітики Huatai Futures.

Найближчими часом ціни на залізну руду можуть незначно зменшитися через падіння попиту та велику кількість захворювань в Китаї. Після зимових свят, якщо китайський уряд буде продовжувати стимулювати зростання економіки, сектору нерухомості та відмовиться від карантинних обмежень, ціни зростуть разом з попитом.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢