США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Економіка Новини Транспорт
США додали суднобудівні підприємства Росії до санаційного списку

Управління контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC) внесло доповнення до переліку фізичних та юридичних осіб та їх активів, що підпадають під санкції, для подальшого ослаблення військової машини Росії. Як повідомила прес-служба мінфіну США, до списку потрапило, зокрема, АТ «Далекосхідний центр суднобудування та судноремонту» та пов’язані з ним АТ «30 СРЗ», АТ «179 СРЗ», АТ «Далекосхідний завод «Звєзда», АТ «Північно-східний ремонтний центр», АТ «Центр судноремонту «Дальзавод», АТ «ЦКЛ «Лазурит», ТОВ ДПІ «Східпроектверф».

Під санкції потрапила також Sewa Security Services — охоронна компанія з Центральноафриканської Республіки, яку контролює так звана група Вагнера, оголошена в США міжнародною злочинною організацією. Також до списку включено Спілку офіцерів міжнародної безпеки (OUIS) — підставну компанію Вагнера, яка працює в ЦАР. Доповнила список авіаційна компанія з ОАЕ Kratol Aviation, яку Вагнер використовує для перевезення персоналу та обладнання між ЦАР, Лівією та Малі.

Також під обмеження потрапили російська вантажна авіакомпанія «Авіакон Цитотранс», розробник безпілотників «Уральський завод цивільної авіації», держпідприємство з ремонту літаків «Національна авіаційна сервісна компанія», розробник засобів зв’язку для авіації «Науково-виробниче підприємство «Пріма» та «Науково-виробниче підприємство «Гамма», що виробляє технології для ФСБ. Також у списку концерн повітряно-космічної оборони «Алмаз-Антей» та його гендиректор Ян Новіков.

Персональні санкції ведені проти Алана Лушнікова та його компанії «ТКХ-Інвест», через яку він володіє акціями концерну «Калашніков», та проти заступника голови уряду Росії — міністра промисловості та торгівлі Дениса Мантурова.

Чинність санкцій щодо цих структур та осіб передбачає заморожування активів заборону для громадян та компаній США на ведення бізнесу з учасниками списку санкцій.

У лютому 2022 року Міністерство фінансів США у зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію України ввело додаткові санкції стосовно найбільшої російської морської та вантажної судноплавної компанії «Совкомфлот» та низки інших організацій, що належать або контролюються російським урядом. Аналогічні санкції запроваджено Євросоюзом.

На початку квітня США запровадили санкції проти російської «Об’єднаної суднобудівної корпорації», а також 28 дочірніх компаній ОСК — зокрема, конструкторських бюро «Алмаз», «Рубін», АТ «Балтійський завод», АТ «Невське ПКБ», АТ «Адміралтейські верфі».

У травні OFAC розширило перелік фізичних та юридичних осіб та їх активів, що підпадають під санкції, включивши до сім судноплавних компаній Росії та 70 суден різних типів, зареєстрованих у російській юрисдикції.

У грудні до санкційного списку потрапили ще десять російських компаній і дослідницьких установ, пов’язаних із судноплавством.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢