Титановий бізнес Фірташа скоротив виробництво ільменітового концентрату на 27% 

Економіка Металургія Новини
Титановий бізнес Фірташа скоротив виробництво ільменітового концентрату на 27% 

У 2022 році порівняно з 2021 роком титановий бізнес Group DF скоротив виробництво ільменітового концентрату на 27% до 103,6 тис. тонн. Про це йдеться в повідомленні пресслужби Group DF, передає МінПром.

Також у 2022 році підприємства титанового бізнесу Group DF скоротили видобуток ільменітової руди на 36,8% до 1 798 млн куб. м.

Зазначається, що попри падіння обсягів виробництва, підприємства титанового бізнесу групи за рік майже подвоїли податки у бюджети всіх рівнів – сплачені податки та збори зросли на 49,3% до 185,4 млн гривень.

“На виробничі результати титанового бізнесу вкрай негативно вплинули війна та її наслідки – світова рецесія в багатьох галузях та відповідне падіння глобального попиту на фарби, лаки, вироби з пластмаси, меблі тощо. Концентрат, який виробляється на наших ГЗК, є базовою сировиною для виробництва діоксиду титану. Двоокис титану, своєю чергою, є пігментом і компонентом для виробництва лакофарбових матеріалів, папери, пластмас. Зниження споживання пігменту в світі пов’язане з падінням зокрема будівельної галузі. Світова рецесія та падіння попиту призвели до суттєвого падіння світових цін на титанову продукцію”, – прокоментував керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

За його словами, значне зменшення обсягів виробництва відбулось із-за зупинки або суттєвого зниження виробництва у найбільших світових виробників пігментного діоксиду титану – таких як Venator, Kronos, Precheza, Chemours, Tronox.

“Вони знизили навантаження потужностей відповідно до зниженого попиту. Дуже логічно, що у всьому світі “просіла” добувна галузь, яка поставляє сировину для виготовлення пігментів. Україна не стала виключенням”, – сказав Арестархов.

За його словами, попит на титанову продукцію у світі та ціни на титановий концентрат та двоокис титану будуть відновлюватись разом з відновленням економік провідних країн.

При цьому виробничі результати титанового бізнесу Group DF у 2023 році будуть напряму залежати від двох взаємопов’язаних факторів – термінів закінчення війни в Україні та терміном виходу глобальної економіки з рецесії.

“Як тільки європейська економіка почне зростати, це позначатиме зростання попиту на концентрат та двоокис титану. Вже зараз ми спостерігаємо відновлення глобальних титанових ринків. Є певні індикатори виходу Європи з кризи. Це дає нам підґрунтя для нарощування обсягів виробництва. Ми дивимося з певним оптимізмом у 2023 та 2024 роки. Є колосальний потенціал ринку і шанс змінити роль України на ньому. Зі вступом в ЕС, Україна, безумовно, буде претендувати на статус нового європейського титанового хаба”, – наголосив Арестархов.

Як повідомляли Українськi Новини, у січні-червні 2022 року порівняно з 1-м півріччям 2021 року титановий бізнес Group DF скоротив виробництво ільменітового концентрату на 5,7% до 62 тис. тонн.

Напрямок видобутку титанового бізнесу Group DF включає два діючі ГЗК (Межиріченський ГЗК і “Валки-Ільменіт”) і два споруджувані ГЗК – Стремигородський ГЗК (Житомирська область) і Мотронівський ГЗК (Дніпропетровська область).

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢