У січні 73% підприємств тимчасово призупиняли роботу через нестачу електрики

Новини ТЕК
У січні 73% підприємств тимчасово призупиняли роботу через нестачу електрики

У січні 73% підприємств тимчасово призупиняли роботу через вимкнення електропостачання. У середньому через відсутність світла вони втратили 15% робочого часу.

Про це свідчать дані десятого щомісячного опитування підприємств від Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, передає Укрінформ.

“У середньому через вимкнення електроенергії підприємства втратили 15% загального обсягу робочого часу за січень, що є кращим показником порівняно з попередніми місяцями. З одного боку, бізнес адаптувався до роботи в умовах вимкнень, а з іншого боку, покращилася ситуація з енергопостачанням. Однак ситуація відрізняється залежно від розміру бізнесу, галузі та регіону”, – наголошують експерти.

Зазначається, що у січні 73% підприємств тимчасово призупиняли роботу через вимкнення електропостачання, у грудні цей показник становив 89%, а в листопаді – 82%. З огляду на це, зросла частка підприємств, у яких не було вимкнень світла – із 5% у грудні до 14% у січні.

Також до 14% збільшилась кількість підприємств, які працювали весь час (6% у грудні). Не працювали 1-10% робочого часу 38% підприємств (30% у грудні), а 11-25% часу – 23% підприємств (було 30%). Більш ніж половина робочого часу (51-100%) не працювали лише 5% (11% у грудні).

Галузі, які традиційно демонструють стійкість під час війни, також найкраще впоралися з вимкненнями світла. Зокрема, у харчовій галузі вимкнень не було у 27% підприємств, а ще 12% підприємств галузі працювали навіть за відсутності електроенергії.

У легкій промисловості не було вимкнень у 7% підприємств, а не припиняли роботу – 17%. Водночас відсутні підприємства без вимкнень у деревообробці, виробництві будівельних матеріалів та поліграфічній галузі.

На короткий період часу припиняв роботу 51% підприємств легкої промисловості, 50% – хімічної та 42% – виробництва будівельних матеріалів.

Ситуація значно покращилася в усіх галузях, стверджують експерти.

Серед виробників будматеріалів середні втрати робочого часу становлять 25% у січні (26% у грудні). Відносно високі втрати залишаються також у деревообробці (18%), металургії (17%) та машинобудуванні (16%). Водночас майже зрівнявся рівень втрат серед підприємств харчової галузі (12%), легкої промисловості (12%), хімічної промисловості (13%) та поліграфії (13%).

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢