Україна зменшила викиди вуглецю на 62,5%.

Екологія Новини
Україна зменшила викиди вуглецю на 62,5%.

В Україні викиди парникових газів з 1990 до 2021 року зменшилися на 62,5% та сягнули 341,5 мільйона тонн СО2-еквіваленту. Про це свідчить аналіз даних Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів, повідомляє Міністерство захисту довкілля у та природних ресурсів у Facebook.

Зазначається, що Національний кадастр відомство підготувало спільно з Національним центром обліку викидів парникових газів. Створення кадастру є частиною вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, а його подання – частиною міжнародних зобов’язань України.

В повідомленні підкреслили, що динаміка викидів безпосередньо залежала від різних економічних та суспільних подій в країні та світі.

А саме: 1990-2000 роки – різке зменшення викидів; Зазначається, що внаслідок розпаду СРСР скоротилося промислове та сільськогосподарське виробництво. Також в цей період скоротилось споживання палива в енергетиці, відбулася реструктуризація економіки, а сфера послуг почала зростати.

2000-2008 – стабілізація та зростання викидів; В повідомленні підкреслили, що зростання викидів було пов’язано із нарощуванням виробництва мінеральної та металургійної продукції, а також зі загальним зростанням економіки.

Зросло споживання твердого викопного палива в енергетиці.

Однак промисловість почала реалізовувати низку заходів з модернізації та енергоефективності. Модернізація була спрямована на скорочення споживання природного газу через його здорожчення з 2006 року. 2009 – скорочення на 15%;

“Викиди скоротилися на тлі світової економічної кризи 2008 року. Зокрема, суттєво скоротилось виробництво цементу, аміаку та металу”, – йдеться у повідомленні.

2010-2013 – зростання викидів; В повідомленні пояснили, що причиною збільшення викидів стало відновлення економіки після кризи 2008 року. У цей період зросло споживання твердого викопного палива в енергетиці через газовий конфлікт із рф. 2014-2015 – різке скорочення;

В пресслужбі Міндовкілля розповіли, що скорочення викидів сталося через падіння економіки через початок війни, окупацію Криму та бойові дії у Донецькій та Луганській областях. 2016-2019 – коливання викидів на рівні 337-362 млн тонн СО2-еквіваленту; Зазначається, що в цей період почалася активна реалізація політики з енергоефективності, зокрема програма “Теплі кредити”.

Також в цей період тарифи на електроенергію, гарячу воду та тепло поступово привели до ринкових значень. 2020 – скорочення на 11%; В повідомленні пояснили, що скорочення викидів сталося на тлі пандемії COVID-19 та карантинним обмеженням. 2021 – зростання на 7,5%. В пресслужбі розповіли, що таке збільшення викидів повʼязано з відновленням економіки після пандемії.

Зазначається, що Національний кадастр дозволяє Україні аналізувати тенденції викидів та поглинань парникових газів та на їхній основі формувати подальшу кліматичну політику. Міжнародна спільнота на його основі може також оцінювати динаміку змін викидів в Україні та відповідно достатність і ефективність вжитих заходів.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢