Україна отримала повний обсяг газу замовленого під час першого тендеру ЄС

Новини ТЕК
Україна отримала повний обсяг газу замовленого під час першого тендеру ЄС

Україна отримала 100% обсягу газу, який був замовлений завдяки її участі у Платформі ЄС із спільної закупівлі газу, започаткованої п’ять місяців тому для підвищення енергетичної безпеки ЄС та його партнерів.

Про це під час брифінгу повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович, підбиваючи підсумки першого тендеру на колективну закупівлю газу, передає Укрінформ.

“Результати (тендеру, – ред.) для найбільш вразливих країн є особливо позитивними. Наприклад, запит на обсяги газу, що були замовлені Болгарією, був повністю виконаний. В Україні та у Молдові, відповідно, були виконані 100% та 80% замовлених обсягів”, – зазначив він.

За його словами, реакція ринку на оголошений Єврокомісією перший тендер на спільну закупівлю газу була позитивною. У тендері взяли участь 25 ключових постачальників газу та понад 110 компаній, що були зацікавлені у його споживанні.

Початковий тендерний запит ЄС на закупівлю газу охоплював його обсяг у 11,6 млрд кубометрів, при цьому пропозиція компаній-постачальників склала 13,4 млрд кубометрів.

“Це можна назвати, без перебільшення, видатним успіхом. Поєднання попиту від кількох країн ЄС було вірним рішенням, що дозволило скористатися потужною купівельною спроможністю ЄС та успішно працювати над заповненням європейських газових сховищ до наступної зими. Був досягнутий загальний обсяг закупівлі у 10,9 млрд кубометрів газу, з якого на скраплений газ LNG припадає близько 20%, та решта 80% покриваються за рахунок трубопровідного газу”, – повідомив Шефчович.

Наступного понеділка очікується віртуальне зібрання Платформи ЄС із закупівлі газу. Всі учасники тендеру вже зможуть розпочати переговори щодо укладання контрактів.

У другій половині червня Єврокомісія має намір провести другий раунд тендеру із задоволення агрегованого попиту європейських споживачів на газ, ще три такі раунди будуть проведені до завершення поточного року.

Як повідомлялося, 25 квітня Євросоюз запустив новий механізм для спільних закупівель газу – AggregateEU.

ЄС намагається зменшити конкуренцію серед покупців газу після того, як скорочення поставок з Росії призвело до надзвичайної нестабільності цін, що змусило деякі компанії звернутися за державною допомогою. Хоча енергетична криза суттєво пом’якшилася після того, як ф’ючерси на газ досягли піку в серпні, все ще існують ризики щодо поставок через повномасштабну війну РФ в Україні.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢