Україна та ЄС підписали угоду щодо залучення інвестицій у розвиток транспортного сполучення

Економіка Новини
Україна та ЄС підписали угоду щодо залучення інвестицій у розвиток транспортного сполучення

Україна братиме участь у програмі ЄС «Механізм «Сполучення Європи». Відповідну угоду між Україною та ЄС уклали 6 червня у Львові віцепрем’єр-міністр—міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян. Про це пише пресслужба відомства.

«Як ми збираємось використовувати цю можливість? Перш за все, акцент на розвитку експортної логістики на наших західних кордонах. Йдеться про збільшення пропускної спроможності автомобільних та залізничних пунктів пропуску. Уже обговорюємо з європейськими партнерами реалізацію шести перших проєктних пропозицій. Подали заяви, уже в червні очікуємо результатів відбору. Паралельно розпочали роботу над підготовкою проєктних пропозицій на наступний рік. Дякую пані Адіні Велян та загалом нашим партнерам з ЄС за співпрацю та реальні практичні кроки з інтеграції України в європейський транспортний простір», — заявив Олександр Кубраков.

Укладена угода дає змогу залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку високопродуктивних, стійких і ефективно взаємопов’язаних транс’європейських мереж у сферах транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Загальний бюджет програми до 2027 року становить приблизно 21 млрд євро.

Фінансування проєктів, поданих на CEF, передбачає, що половину вартості компенсує країна-заявниця за рахунок власних джерел чи міжнародних фінансових організацій, а 50% фінансування забезпечується у межах програми.

Цьогоріч Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з іншими державами-членами ЄС подало на розгляд шість пропозицій. Всі вони спрямовані на оптимізацію та модернізацію транспортних потоків з точки зору пропускної спроможності інфраструктури на міжнародних автомобільних і залізничних пунктах пропуску.

Окрім того, за інформацією Львівської міської ради, міський голова Львова Андрій Садовий також зустрівся з Єврокомісаром з питань транспорту Адіною Велян. У межах зустрічі посадовиці презентували проєкт розвитку львівського залізничного хабу.

Стверджується, що з огляду на будівництво євроколії у Львівській області Львів має шанс стати хабом, який поєднає чотири транс’європейські транспортні напрямки: до Констанци (Румунія), Кракова та Варшави (Польща), Братислави (Словаччина) і Будапешту (Угорщина)

«Для цього потрібно розвивати наявні та збудувати нові залізничні вузли, які стануть серцем як пасажирських, так і вантажних переміщень. Львів пропонує облаштувати хаб у Скнилові, оскільки тут є можливість збудувати ще й вантажний термінал. Також цей проєкт передбачає запуск рейкового експреса, що з’єднає залізничний вокзал з міським аеропортом», — наголошується у дописі міськради.

Новини

3 Травня 2024

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – експерт

Якщо акциз на пальне підвищують до європейського рівня, варто збільшити й зарплату – експерт

ArcelorMittal планує розширення компанії у Бразилії

Туреччина збільшила експорт арматури на 8,9%

Морські перевезення стимулюватимуть зростання експорту продукції ГМК – НБУ

Великий бізнес з початку 2024 року сплатив майже 160 млрд грн податків 

Україна і Британія починають реалізацію проєктів у сфері зелених інновацій в енергетиці

Nippon Steel знадобиться більше часу для завершення угоди з купівлі US Steel

КНДР відправила до росії балістичні ракети

Японські торгові доми очікують скорочення прибутків від металургійного бізнесу

Реальна собівартість електроенергії для населення становить 3,5 грн – Кучеренко

Міжнародна торгова палата закликала ЄС до діалогу щодо вуглецевого мита

Польща за три місяці імпортувала 378,7 тис тонн сталі 

Уряд зобов’язав УЗ перерахувати 1,5 млрд грн до бюджету

АМПУ отримало нове лоцманське судно для портів на Дунаї

Німеччина у січні-лютому імпортувала 155 тис тонн сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢