У Китаї оговорюють структуру звітності щодо викидів

Екологія Економіка Металургія Новини
У Китаї оговорюють структуру звітності щодо викидів

Китай може вивести сталь на свій вуглецевий ринок до 2025 року, наразі у країні оговорюють структуру звітності щодо викидів, пише China Dialogue.

Національний вуглецевий ринок Китаю функціонує вже два роки, наразі охоплюючи лише енергетичний сектор. Планується, що він буде постійно розширюватися на інші галузі з інтенсивними викидами, такі як металургія, виробництво кольорових металів і будматеріалів.

На металургію припадає близько 15% викидів вуглецю у країні, що робить її найбільшим забруднювачем серед інших секторів промисловості. Виведення галузі на національний вуглецевий ринок, щоб змусити компанії включатися у процеси декарбонізації, стало б значним кроком, враховуючи кліматичні цілі Китаю. Країна прагне досягти піку викидів до 2030 року та вуглецевої нейтральності до 2060-го.

Із запланованим набуттям чинності європейського механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) китайські металурги все більше стурбовані додатковими витратами, з якими зіткнуться під час експорту до ЄС через відсутність внутрішнього ціноутворення на викиди. У промисловості поширена думка, що розширення китайського вуглецевого ринку стало б одним зі способів розв’язання проблеми.

Водночас розподіл дозволів на вуглецевому ринку залежить від точних корпоративних даних про викиди – це одна із причин, із яких першим до нього був включений енергосектор. У металургійній галузі цей облік є складнішим.

В останні роки урядові відомства видали різні вимоги, спрямовані на покращення збору базових даних у сталеливарній галузі. У 2021 році міністерство екології та навколишнього середовища доручило Китайській асоціації металургійної промисловості розробити програму розподілу дозволів для цього сектору промисловості. Також йшлося про дослідження існуючої системи моніторингу, звітності та верифікації викидів вуглецю.

У 2022-му міністерство опублікувало повідомлення, вимагаючи подання та перевірки звітів про викиди парникових газів за 2021 рік від компаній в деяких галузях, включаючи металургійну.

У червні поточного року Китайська академія екологічного планування провела робочі зустрічі щодо проєкту виведення сталеливарної промисловості на національний вуглецевий ринок. Під час них обговорювалися такі ключові питання, як межі обліку вуглецю в секторі, розподіл дозволів для різних процесів виробництва сталі та звіти про моніторинг.

Зважаючи на напрямки, яких дотримуються урядові відомства в останні роки, та оцінки експертів, програма розподілу квот на викиди вуглецю в металургії, може бути завершена до кінця 14-го п’ятирічного періоду (2021–2025 роки).

Новини

10 Травня 2024

Європейські металурги побоюються виникнення дефіциту металобрухту

ArcelorMittal розпочала будівництво електродугової печі на іспанському заводі

Україна може повернутись до графіків погодинних відключень електроенергії

Уряд виділяє понад 7 млрд грн на відбудову енергосистеми

Інфляція у квітні уповільнилась до 0,2%

Шмигаль заявив про складну ситуацію в енергетиці і закликав до економії

Виручка від експорту чорних металів наблизилась до 1 млрд дол

Бразилія скорочує експорт чавуну

Морським коридором експортовано 45 млн тонн вантажів

Практика вирішення спорів щодо трансфертного ціноутворення відбувається у несприятливих обставинах – експерт

Україна збільшила імпорт електроенергії на третину, експорт скоротився у 13 разів

Японська J-Power планує здати на металобрухт декілька вугільних блоків ТЕС

У ЄС проведуть повторне розслідування щодо імпорту китайського прокату з полімерним покриттям

В уряді обговорюють можливість підвищення тарифів на електроенергію

Таксі у Вінниці: Зручне та надійне перевезення у місті

Енергетики продовжили обмеження постачання е/е для промисловості

ВСІ НОВИНИ ⇢