У Раді пропонують радикально скоротити строки зміни цільового призначення землі

Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини
У Раді пропонують радикально скоротити строки зміни цільового призначення землі

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №9627, прийняття якого дозволить змінювати цільове призначення землі орієнтовно за 1,5 місяці. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Він нагадав, що кожен підприємець, який намагався вирішити цю проблему, стикався з корупцією, бюрократією та непрогнозованими строками. Власник землі сільськогосподарського призначення, який вирішив побудувати на ній промислове підприємство, змушений витрачати на це 1-3 роки життя та нервів.

“В умовах війни та у період відновлення економіки після Перемоги в України не буде такої розкоші: роками годувати корупціонерів для вирішення простої, по суті, задачі, яку можна вирішити за місяці. Люди, які хочуть створити робочі місця для своєї держави, мають бути в пріоритеті”, – підкреслив Д.Кисилевський.

Він підкреслив, що згідно законопроекту зміна цільового призначення землі відбуватиметься на підставі висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради щодо можливості розміщення запланованого об’єкту без обовʼязкової вимоги щодо розроблення містобудівної документації та документації із землеустрою.

“З середини 2022 року така спрощена процедура вже діє для релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для ВПО, інженерно-комунікаційних мереж, об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури. Тепер ми розширюємо її дію на обʼєкти промисловості та енергетики”, – нагадав нардеп.

Крім того спрощена процедура стосуватиметься земель за межами населених пунктів, щодо яких ще немає розробленої містобудівної документації.

“Документ, який буде підставою для зміни цільового призначення землі, буде також особливим видом містобудівних умов та обмежень, що дозволить починати проектування об’єкту будівництва, – підкреслює політик. – Цим ми ліквідовуємо для корупціонерів можливість гальмувати чи зупиняти створення нового промислового підприємства”

За його словами, спрощена процедура діятиме на період воєнного стану та протягом 5 років після його припинення. “Ця ініціатива є одним з елементів Плану розвитку переробної промисловості в Україні. В цьому ж пакеті рішень мої ініціативи щодо страхування воєнних ризиків, компенсації капітальних інвестицій через податки, розвиток індустріальних парків, локалізація при публічних закупівлях”, – резюмував Д.Кисилевський.

Новини

17 Травня 2024

Ризький порт збільшив перевалку металургійної сировини на 37,2% 

У Кабміні прогнозують продовження торговельного безвізу с ЄС на 2025-2026 роки

Після підвищення температури вдасться припинити відключення

Сентравіс поставить 50 тонн пічних труб на американський ринок

Австрія створила фонд на 500 млн євро для підтримки експорту в Україну 

16 Травня 2024

Thyssenkrupp скоротила квартальний збиток майже утричі

Суха Балка оновлює обладнання шахти Ювілейна

Туреччина відправляє до ЄС російську нафту, видаючи її за свою

Порт Констанца отримає інвестиції у розмірі 130 млн євро

Thyssenkrupp повідомила про збитки

Байден збільшив мито на китайські сонячні панелі

В Україні ввечері знову обмежать електроенергію для промислових споживачів

Окупанти обстріляли одну з шахт у Донецькій області

Концерн Rheinmetall побудує в Україні підприємство з виробництва ППО 

Відключення електроенергії триватимуть до вересня і точно будуть зимою

Наступні два роки українці житимуть з дефіцитом електроенергії

ВСІ НОВИНИ ⇢