У США винайшли новий спосіб виробництва зеленого водню

Екологія Новини
У США винайшли новий спосіб виробництва зеленого водню

Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили систему реакторів для виробництва сонячного термохімічного водню, завдяки лише теплу сонця. Модель схожа на потяг з металевих реакторів, яка здатна використовувати 40% сонячного тепла для отримання значної кількості водню, повідомляє Tech Xplore.

Зазначається, що установки сонячного термохімічного водню (STCH) здатні генерувати Н2 без жодних викидів вуглецю.

Однак попередні STCH використовували лише 7% тепла, виробляли незначну кількість водню та буди досить дороговартісними. Команда Массачусетського технологічного інституту припускає, що підвищення ефективності STCH може знизити загальну вартість системи. Це зробить технологію потенційно масштабованим і доступним варіантом, який допоможе декарбонізувати транспортну галузь.

“Ми думаємо про водень як про паливо майбутнього, і існує потреба виробляти його дешево та в масштабах, – сказав автор дослідження Ахмед Гонієм, професор машинобудування імені Рональда К. Крейна в MIT. – Ми намагаємося досягти мети Міністерства енергетики, яка полягає в тому, щоб до 2030 року виробляти екологічно чистий водень за ціною $1 за кілограм. Щоб покращити економіку, ми повинні підвищити ефективність і переконатися, що більша частина сонячної енергії, яку ми збираємо, використовується для виробництва водню”.

Зазначається, що технологія потребує джерела сонячного тепла, наприклад концентрованої сонячної установки. Система STCH поглинатиме тепло приймача та спрямовує його на розщеплення води та виробництво водню.

Цей процес дуже відрізняється від електролізу, який використовує електрику замість тепла для розщеплення води. В матеріалі розповіли, що процес заснований на двостадійній термохімічній реакції.

Так у металевих реакторах при температурі 1000°C метал реагуватиме буде окислюватися, тобто “забирати” з води кисень та вивільняти водень. У вакуумі при температурі 1500°C він буде відновлюватися.

Цей цикл можна повторювати сотні разів. Інженери пояснили, що система також використовуватиме відпрацьоване тепло, зокрема для роботи другої зовнішньої ланки реакторів, що “забиратимуть” згенерований кисень.

Зазначається, що у 2024 році інженери створять прототип системи та випробують її в лабораторних умовах. Нагадаємо, команда науковців зі Швейцарії розробила пілотну установку виробництва надчистого зеленого водню з використанням технології сонячного гідролізу.

Новини

16 Травня 2024

Thyssenkrupp скоротила квартальний збиток майже утричі

Суха Балка оновлює обладнання шахти Ювілейна

Туреччина відправляє до ЄС російську нафту, видаючи її за свою

Порт Констанца отримає інвестиції у розмірі 130 млн євро

Thyssenkrupp повідомила про збитки

Байден збільшив мито на китайські сонячні панелі

В Україні ввечері знову обмежать електроенергію для промислових споживачів

Окупанти обстріляли одну з шахт у Донецькій області

Концерн Rheinmetall побудує в Україні підприємство з виробництва ППО 

Відключення електроенергії триватимуть до вересня і точно будуть зимою

Наступні два роки українці житимуть з дефіцитом електроенергії

У світі продовжує зростати попит на викопне паливо

Відвантаження плоского прокату за кордон зросло на 87,6%

CEO Cleveland-Cliffs переконаний що уряд не схвалить пропозицію Nippon Steel щодо купівлі U.S. Steel

Єврокомісія поліпшила прогноз зростання економіки ЄС у 2024 році

У квітні відвантаження феросплавів зросли вперше з початку року на 209%

ВСІ НОВИНИ ⇢