Велика сімка працює над залученням приватного сектору для відновлення України

Економіка Новини
Велика сімка працює над залученням приватного сектору для відновлення України

РФ має припинити агресію проти України й понести правову відповідальність за всі свої міжнародні протиправні дії, включно з компенсацією завданих Україні збитків, ідеться в заяві міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7), ухваленій за підсумками їхньої зустрічі в Токіо в середу.

“Ми підтверджуємо, що згідно з нашими відповідними правовими системами суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться нерухомими доти, доки Росія не заплатить за шкоду, якої вона завдала Україні. Ми підтверджуємо нашу прихильність притягненню винних до відповідальності згідно з міжнародним правом, зокрема шляхом підтримання зусиль міжнародних механізмів, таких як Міжнародний кримінальний суд”, – зазначено в документі, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Глави МЗС заявляють, що зобов’язуються підтримувати довгострокове відновлення України. “Ми також працюємо над залученням нашого приватного сектору до сталого економічного відновлення України”, – йдеться в заяві.

Лідери зовнішньополітичних відомств країн G7 підтвердили, що їхня прихильність підтримці боротьби України за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність “ніколи не похитнеться” й узяли зобов’язання “підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, водночас посилюючи економічний тиск і запроваджуючи жорсткі санкції та інші обмеження проти Росії”.

Глави МЗС також заявили про наміри вживати подальших дій, щоб запобігти ухиленню й обходу заходів проти РФ. “Ми повторюємо наш заклик до третіх сторін негайно припинити надавати матеріальну підтримку російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися з серйозними витратами. Щоб скоротити доходи, які Росія отримує від свого експорту, ми прискоримо наші консультації щодо енергетики, металів і всіх нетехнічних алмазів, включно з тими, що видобувають, обробляють або виробляють у Росії”, – зазначено в документі.

У G7 підтвердили мету обмежити доходи РФ від енергетики й майбутні можливості видобутку корисних копалин, спираючись на вже вжиті заходи. “Ми продовжуємо зменшувати нашу залежність від російських енергоресурсів, щоб Росія більше не могла використовувати свої енергетичні ресурси проти нас. Ми зобов’язуємося працювати з країнами всього світу для підвищення глобальної продовольчої й енергетичної безпеки”, – йдеться в заяві.

Новини

10 Травня 2024

Європейські металурги побоюються виникнення дефіциту металобрухту

ArcelorMittal розпочала будівництво електродугової печі на іспанському заводі

Україна може повернутись до графіків погодинних відключень електроенергії

Уряд виділяє понад 7 млрд грн на відбудову енергосистеми

Інфляція у квітні уповільнилась до 0,2%

Шмигаль заявив про складну ситуацію в енергетиці і закликав до економії

Виручка від експорту чорних металів наблизилась до 1 млрд дол

Бразилія скорочує експорт чавуну

Морським коридором експортовано 45 млн тонн вантажів

Практика вирішення спорів щодо трансфертного ціноутворення відбувається у несприятливих обставинах – експерт

Україна збільшила імпорт електроенергії на третину, експорт скоротився у 13 разів

Японська J-Power планує здати на металобрухт декілька вугільних блоків ТЕС

У ЄС проведуть повторне розслідування щодо імпорту китайського прокату з полімерним покриттям

В уряді обговорюють можливість підвищення тарифів на електроенергію

Таксі у Вінниці: Зручне та надійне перевезення у місті

Енергетики продовжили обмеження постачання е/е для промисловості

ВСІ НОВИНИ ⇢