Німеччина готова інвестувати в ключові галузі української економіки

Економіка Новини
Німеччина готова інвестувати в ключові галузі української економіки

Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки.

Про це під час зустрічі з віцеканцлером – федеральним міністром економіки та захисту клімату Німеччини Робертом Габеком розповіла перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко, передає пресслужба міністерства.

“З початку широкомасштабної агресії ми отримали від Німеччини загалом 32,2 млрд євро. Німеччина також є локомотивом оборонної підтримки України. На цей рік обсяг такої допомоги нашим збройним силам закладено у федеральному бюджеті на рівні 7,1 млрд євро”, – зазначила Свириденко.

За її словами, уряд Німеччини та страхова компанія Euler Hermes минулого року продовжили реалізацію програми інвестиційних гарантій. Загалом в Україні зараз вже діють 46 гарантій на суму близько 340 млн євро, а обсяг експорту під німецькі гарантії у 2023 році склав близько 170 млн євро.

«Впевнена, що наші країни мають ще більший потенціал для співпраці в багатьох галузях економіки. Ми визначили найбільш перспективні сектори для інвестицій, які можуть зацікавити німецькі компанії. Це енергетика, транспорт і логістика, агропереробний комплекс, виробництво критичних матеріалів та зеленої сталі», – продовжила міністр.

Наразі в енергетиці є понад 200 перспективних проєктів на загальну суму 60 млрд доларів, серед яких вітрові та сонячні електростанції, децентралізована генерація, біопаливні станції, видобуток природного газу та нафти.

Особливу увагу сторони приділили можливості використання німецьких та українських комплектуючих для побудови розгалуженої системи генерації.

У секторах транспорту і логістики німецькому бізнесу презентували 73 перспективних проєкти на загальну суму 2,7 млрд дол., у тому числі проєкти залізничного, морського та річкового транспорту та експортної логістики. У сфері агропереробки продемонстрували понад 80 найперспективніших проєктів на загальну суму понад 2,9 млрд доларів.

Також під час розмови обговорили перспективи залучення німецького бізнесу до галузей збільшення видобутку й обробки літію, графіту, титану, нікелю та інших критичних матеріалів. Разом із виробництвом “зеленої сталі” в цих секторах налічується 55 проєктів на загальну суму 8,2 млрд дол.

Новини

16 Травня 2024

Thyssenkrupp скоротила квартальний збиток майже утричі

Суха Балка оновлює обладнання шахти Ювілейна

Туреччина відправляє до ЄС російську нафту, видаючи її за свою

Порт Констанца отримає інвестиції у розмірі 130 млн євро

Thyssenkrupp повідомила про збитки

Байден збільшив мито на китайські сонячні панелі

В Україні ввечері знову обмежать електроенергію для промислових споживачів

Окупанти обстріляли одну з шахт у Донецькій області

Концерн Rheinmetall побудує в Україні підприємство з виробництва ППО 

Відключення електроенергії триватимуть до вересня і точно будуть зимою

Наступні два роки українці житимуть з дефіцитом електроенергії

У світі продовжує зростати попит на викопне паливо

Відвантаження плоского прокату за кордон зросло на 87,6%

CEO Cleveland-Cliffs переконаний що уряд не схвалить пропозицію Nippon Steel щодо купівлі U.S. Steel

Єврокомісія поліпшила прогноз зростання економіки ЄС у 2024 році

У квітні відвантаження феросплавів зросли вперше з початку року на 209%

ВСІ НОВИНИ ⇢