Міністерство розвитку громад та територій напрацьовуватиме рішення, які зможуть допомогти бізнесу в умовах збитків, які вони несуть від постійних ударів по портовій та іншій логістичній інфраструктурі в Одеській області.
Про це повідомив віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба журналістам на онлайн пресконференції 20 грудня, передає Інтерфакс-Україна.
“Робимо велику нараду з підприємцями й перевізниками, операторами в портах для того, щоб напрацювати рішення, як ми можемо від уряду допомогти їм. Напрацюємо їхні пропозиції й відповідно будемо вже з прем’єр-міністром України відпрацьовувати з іншими міністерствами ефективні рішення, які їм потрібні”, – сказав Кулеба.
Він зауважив, що вже є домовленість із Молдовою про “досить суттєву знижку” для залізничних перевезень до портів Дунайського кластеру.
За словами віцепрем’єра, українські підприємці кажуть, що такої знижки недостатньо, тому зараз разом з Мінекономіки обраховується можливість робити додаткову компенсацію зверху цієї знижки.
Кулеба додав, що поточна ситуація з логістикою на Одещині не повинна призвести до зростання ціни на паливо, близько 40% імпорту якого здійснюється через область, ані на оптовому ринку, ані на роздрібному, і це підтверджують і перевізники, і оператори.
На його думку, всі перевізники розуміють і досить адекватно сприймають реальність, будуть змінювати свою логістику через інші країни, а також через ті альтернативні шляхи, які вибудовуються зараз в Одеській області.
“Що стосується підприємців в портах, їм зараз набагато складніше, ніж перевізникам палива, які зіштовхнулися з проблемою в логістиці. Атаки (на порти) йдуть дуже серйозні, інтенсивні, різні види озброєння: і балістика, і ракети, і БПЛА – 500 обстрілів за останній тиждень”, – описав ситуацію Кулеба.
На його думку, які б сили ППО не стояли, дуже важко втримати такий шалений обсяг обстрілів.
В той же час віцепрем’єр наголосив, що загроза українському експорту наразі відсутня.
Крім того, Молдова у зв’язку із складною логістичною ситуацією в південно-західній частині Одещини, викликаною російськими ударами, погодилася збільшити кількість пунктів пропуску (ПП) для автобусів та вантажівок.
“Пунктів пропуску з Молдовою зараз працює 7, і ще в нас додатково 3 пункти пропуску, які були призначені для легкових авто. Вони з погодженням з молдавською стороною почали пропускати автобуси. Це дозволило нам вивільнити і зняти напругу, і в цілому ми домовились про такий гнучкий підхід до автобусних перевезень”, – сказав Кулеба.
За його словами, мова про ПП “Кельменці”, “Бронниця” та “Вашківці”.
Віцепрем’єр уточнив, що для перетину кордону достатньо діючих сьогодні дозволів, тобто ніяких додаткових паперів не треба буде надавати.
“Ми зараз провели перемовини, і два пункти пропуску, які діяли виключно для легкових автомобілів, переведемо також для проходження вантажних перевезень”, – додав Кулеба.