Тристоронні переговори в Женеві: Росія може зіграти на “енергетичній паузі”

Тристоронні переговори в Женеві: Росія може зіграти на “енергетичній паузі”

На тристоронніх переговорах, які тривають 17-18 лютого в Женеві, США, Україна і Росія, ймовірно, хочуть обговорити ще одне короткострокове “енергетичне перемир’я”. Проте Росія може використати його у власних інтересах. Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Аналітики нагадали, що Росія використовувала аналогічні мораторії на удари у березні-квітні 2025 року та в січні-лютому 2026-го, стверджуючи при цьому, що нібито зацікавлена ​​в мирі.

Утім, зазначається, цей час окупанти використали для накопичення ударних безпілотників та ракети для подальших руйнівних ударів по українській території.”Кремль може спробувати представити своє дотримання ще одного мораторію на енергетичні удари як велику поступку Росії, готуючись завдати ще одного руйнівного удару по Україні найближчим часом”, – припустили в ISW.