В Україні з’явиться завод із виробництва ядерного палива

В Україні з’явиться завод із виробництва ядерного палива

Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо будівництва сучасного технологічного комплексу з виробництва тепловидільних збірок для українських АЕС на території Південноукраїнської міської територіальної громади, повідомляє пресслужба Енергоатома.

«Будівництво комплексу – це важливий крок на шляху до енергетичної незалежності України, адже перехід на власне паливо за технологією компанії Westinghouse сприятиме підвищенню безпеки паливної складової АЕС України», – йдеться в повідомленні.

Раніше американська компанія здійснила оцінку та потенційну кваліфікацію виробничих ліній АТ «НАЕК «Енергоатом» щодо можливості складання паливних збірок. Крім того, було проведено аналіз впливу на довкілля та розроблено техніко-економічне обґрунтування. Документація успішно пройшла державну експертизу, підтвердивши доцільність і безпечність реалізації проєкту.

Наступним етапом стане розроблення проєктної документації та проходження комплексної державної експертизи.