Подробнее Запомнить город


Чи зростатиме євро

размер текста:

У середині січня євро в обмінниках продавався за 12,6 гривень. У цю середу можна було купити по 10,8 гривень. І це незважаючи на те, що курс євро до гривні перераховується через долар, який знову почав дорожчати.

У цю середу євро впав проти долара до тримісячного мінімуму. З січневих 1,33 долара за євро він обвалився майже до 1,25, після чого застиг у нерішучості.

В Україні офіційний курс євро до гривні повторював руху на міжнародних ринках. У середині січня євро в обмінниках продавався за 12,6 гривень. У цю середу можна було купити по 10,8 гривень. І це незважаючи на те, що курс євро до гривні перераховується через долар, який знову почав дорожчати.

"Був пробитий технічний рівень підтримки 1,2720 після повідомлення рейтингового агентства Moody's про можливість перегляду з пониженням рейтингу найбільших європейських банків, які мають представництва в Східній Європі, де проблеми в економіці обіцяють проявитися особливо гостро", - підкреслив аналітик компанії "Телетрейд" Андрій Шевера.

Як звичайно на валютних ринках, коливання курсу сталися внаслідок перетікання валют. Справжні його причини відомі небагатьом. Але, за загальноприйнятою версією, вже тривалий час відбувається зіткнення двох потоків новин. Гарних з боку США і поганих з Європи.

США першими увійшли в кризу, але вони ж першими почали активно з неї вибиратися. Зокрема, у середу адміністрація президента США оприлюднила план допомоги ринку житла.

У той же час, уповноважений Єврокомісії з економічних і фінансових питань Хоакін Альмуніа сказав, що Євросоюз не зможе надати фінансову підтримку відразу всім країнам Східної Європи. Замість цього ЄС буде допомагати країнам-членам, зокрема, Австрії, банки якої видали в країнах Східної Європи кредити на 230 мільярдів євро.

На сьогодні, існують два варіанти подальшого руху ціни євро. Вона буде визначатися міжнародними ринками.

Шевера вважає, що в найближчі дні євро ще подешевшає проти долара. "Я бачу, що приблизно на 1,25 знаходиться мінімальний рівень підтримки жовтня минулого року, а на 1,16-1,17 - рівень жовтня 2005 року. Найближчим ключовим рівнем є мінімум минулого року в області 1,2330. Саме після того, як EUR/USD подолає його, можна буде з впевненістю говорити про тестування зони 1,18-1,16. Поки що лише зрозуміло, що тест рівня 1,2330 не за горами", - вважає він.

Якщо спрацює ця версія, в найближчі дні здешевленню євро в обмінниках може перешкодити тільки подорожчання долара проти гривні.

Інша версія - відновлення зростання євро. В її користь говорять слова Йохан Явеуса з банку SEB. "Євро ослаб в останні дні і зараз відновлюється. У Східній Європі ми бачили величезний розпродаж, і в якийсь момент ми досягли рівня, де почалося відновлення, нехай це всього лиш фіксація прибутку", - сказав він.

Таким чином, у найближчі дні стане зрозуміло, в який бік піде євро. Залишилося дочекатися, чи подолає курс рівень 1,23. За підсумками четверга, EUR/USD відскочив до рівня 1,27 долара, однак після цього знову почав знижуватися.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
На початку квітня Україна нарешті спромоглася презентувати проєкт другого Національного визначеного внеску (НВВ2), тобто свої зобов'язання щодо зменшення викидів СО2 до 2030 року, відповідно до Паризької угоди.
16.04.21
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!