Подробнее Запомнить город


Курс гривні штучно заганяють до 10

размер текста:

Знову якісь невідомі сили штовхають курс вгору, а НБУ розводить руками. Йому не дивно навіть те, що курс 9 всього за два дні сприйняли як належне. Дивні речі почали відбуватися ще минулого четверга. Раптово, без явного приводу, долар знову почав дорожчати.

Після декількох тижнів фіксації на 8,3 гривні, він у четвер досяг рубежу 8,4. А вже в п'ятницю в обмінниках вивісили ціну 8,9 гривень за долар.

Економічно, пояснити це явище було не можливо. У той же день на міжбанку курс відскочив до рівня 8,4 після того, як один із регіональних банків продав зовсім невеликий обсяг валюти.

"Ринок дуже тонкий, і в будь-який момент ми можемо повернутися нижче 8", - був упевнений заступник голови одного з банків.

Тим не менш, за вихідні курс в обмінних пунктах продовжував повзти вгору, і, нарешті, подолав відмітку 9 гривень за долар. І вже в понеділок банки сміливо продавали долари по 9,3 гривень.

Слідом за готівковим ринком підтягнувся безготівковий. Торги на міжбанку в понеділок почалися на рівні 8,4 гривні за долар, а закінчилися вище 8,9 гривень. І це незважаючи на те, що Нацбанк "різав" заявки, а гривні у банків катастрофічно не вистачало.

"Готівковий ринок завжди йде з випередженням. Тут котирування швидко не змінити, тому що їх потрібно підписувати", - пояснив ситуацію казначей одного з великих банків.

Чіткої версії того, що відбувається ні в кого не було і немає. Судячи з висловлювань політиків та аналітиків, навряд чи це трапилося через зрив переговорів з МВФ. Мовляв, якщо б Україні дали чотири мільярди доларів, все відразу б змінилося. Схоже, що навіть ті хто так кажуть не вірять в це.

Ще одна популярна версія - висловлювання політиків, що нервують населення. "Подивіться, що було за суботу-неділю. Петро Порошенко спочатку висловився за курсом, а потім щодо зриву програми з МВФ.

Після цього депутати влаштували шоу на "Інтері" у Савіка Шустера. Всі вони здійснюють виключно психологічний тиск", - пояснив свою позицію високопоставлений чиновник, який майже все життя пропрацював у Нацбанку.

За його версією, і це, звичайно, відповідає дійсності, населення дійсно не вірить банкам і НБУ. Ще менше воно вірить у гривню, і тому намагається перевести всі заощадження у валюту. До того ж висловлювання політиків спокою не додають.

Однак всі ці фактори другорядні. Представники Нацбанку у всі часи любили пояснювати свої помилки політичною ситуацією або діями уряду. У реальності, досвід попередньої кризи 2004 року показує - можна заспокоїти валютний ринок всього за місяць. Однак для цього потрібні жорсткі рішення НБУ.

Вони необхідні ще з однієї причини. Цілком очевидно, що курс штучно заганяють вгору. В умовах, коли гривні у банків просто немає, обсяги угод можуть бути лише мізерними.

Отже, з минулого четверга хтось спеціально розхитує валютний ринок. Хто саме, повинні знати НБУ.

"Нам відомо, що спеціально замовляють розігрів ринку. Виставляють завищені котирування на малих обсягах. Ми намагаємося домовитися з банками, щоб коливання готівкових курсів не перевищували 2% від офіційного. Глобально, з нами йдуть на контакт. Але все одно знайдуться одна-дві паршиві вівці, які порушать домовленості. І тут же всі думають: "а ми чого?" І одразу підвищують свій курс", - розповів представник Нацбанку.

Дежа вю. Повторюється історія листопада. Знову якісь невідомі сили штовхають курс вгору, а НБУ розводить руками. Йому не дивно навіть те, що курс 9 всього за два дні сприйняли як належне.

Більш того, прогнозується девальвація до 10-12 гривень за долар. Хоча відповіді на питання "чому" ніхто не дає. Кредит МВФ - це не чинник. А ось бездіяльність Нацбанку - насторожує. У таких умовах навіть 25 гривень за долар не буде чимось дивним.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!