Подробнее Запомнить город


Кого захищає Генеральна прокуратура України?

размер текста:

Жоден із земельних скандалів столиці та Київської області не був доведений правохоронними органами до логічного завершення. В ситуації, коли корумповані чиновники виходять переможцями із найрезонансніших справ, опинився й селянин з Київщини, який намагався відстояти свої права та права своїх односельчан. Звичайних селян не змогла захистити навіть Генпрокуратура, ставши на бік чиновників.

Селяни в судовому порядку звинувачують нинішнього голову Обухівської райдержадміністрації та екс-голову КСП «Колос» в Обухівському районі Віктора Остринського у навмисному доведенні підприємства протягом 1998-2004 років до банкрутства і переформленні його майна на себе та близьких до нього людей.

Щоб «прихватизувати» землю та нерухомість, «місцевий латифундист» Остринський вигадав схему, за якою КСП «Колос» було ліквідовано, а потім за «нововиявленими обставинами» реорганізовано в нове товариство. За реалізацію взявся ліквідатор Д.Жеронкін, який пізніше притягався до кримінальної відповідальності за участь у справі про банкрутство іншого підприємства. Реорганізацію КСП «Колос» в сільськогосподарське ТОВ «Колос» взяли на себе СФГ «Гощівське» та ТОВ «ЧАС ПЛЮС», які фактично належать родині Остринського.

Прості члени КСП були здивовані, коли в результаті реорганізації жоден з них не став учасником нового товариства. Натомість його учасниками стали згадувані вище СФГ «Гощівське» та ТОВ «ЧАС ПЛЮС», які до того ж стали власниками додатково ще 11 об’єктів нерухомості, «випадково виявлених» після поновлення процедури банкрутства. І все це майно коштувало «інвесторам-рятівникам» неповні 40 тис. гривень.

Один із членів КСП «Колос», від свого імені та від імені інших ошуканих селян, які залишилися без прав на майно та землю, звернувся до Вищого Господарського суду України, який встановив, що законом не передбачено можливості реорганізації КСП без спільної згоди його членів (пайовиків).

Але вже під час розгляду справи у суді до справи вступив новий гравець - Генеральна прокуратура України - і відразу взявся захищати інтереси ТОВ «СТ «Колос», тобто В.Остринського і його родичів.

Оскільки суд залишився непохитним, Генпрокуратура звернулася з касаційним поданням Генпрокурора О.Медведька до Верховного суду.

Відповідно до чинного законодавства, прокурор може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, для представництва інтересів громадянина або держави і в жодному разі не в інтересах певних суб’єктів господарювання.

Крім того, дивують дії Верховного суду, який зазвичай приймає до свого розгляду справи лише у виключних випадках і не обтяжує себе справами, переданими на новий розгляд.

Паралельно Остринський оформлює права власності на земельні ділянки під здобутими об’єктами нерухомості для себе та членів своєї родини. Хоч сільрада відмовила йому в оформленні права власності на ділянки, суд виявився зговірливим. Він не просто визнав право власності на земельні ділянки, а й зобов’язав непоступливу сільраду передати їх. До того ж, за дружиною пана Остринською визнано право власності на ділянки без визначення їх розміру та меж. А за рішення суду випливає, що дружина чиновника володіє цілою вулицею в селі під Києвом, ринковою вартістю кілька десятків мільйонів доларів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!