Подробнее Запомнить город


СБУ захопило Нафтогаз. Хроніка подій

размер текста:

Газовий конфлікт в середу отримав несподіване продовження.

2 березня Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом заволодіння посадовими особами НАК "Нафтогаз України" 6,3 мільярдів кубометрів транзитного природного газу на суму понад 7,4 мільярдів гривень.

У рамках справи було затримано заступника начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тараса Шепітька.

Служба безпеки заявила, що розслідування кримінальної справи відбувається під наглядом Генеральної прокуратури України, і в суворій відповідності до закону з використанням усіх повноважень, наданих службі.

В середу в приміщення Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" проникло 12 представників Служби безпеки України у камуфляжі і в масках.

"Вони просто перестрибнули через турнікети, не надавши жодних документів", - розповідають у прес-службі.

"Деякі представники НАКу отримали виклики до суду у справі з розмитення газу після затримання пана Шепітька, але обрали тактику уникання оповіщень до суду", - пояснило вторгнення СБУ джерело "Економічної правди" в НАК.

За словами представника "Нафтогазу", головний юрист БЮТу Андрій Портнов робить все можливе для уникнення затримань робітників НАК, причетних до розмитнення газу.

Як повідомив кореспондент "Економічної правди" з місця подій, близько 12.30 співробітники СБУ заблокували кабінет заступника головного бухгалтера Марії Кушнір.

Через це у неї стався серцевий напад, тому працівники "Нафтогазу" викликали швидку допомогу.

Окрім того, було заблоковано вхід до актової зали, де працюють троє співробітників СБУ в штатському. Вони вимагають видачі оригіналів договорів "Нафтогазу з російським "Газпромом" від 19 січня.

У "Нафтогазі" вважають, що це - спланована акція СБУ, оскільки виконувач обов'язків голови компанії. "Ігор Діденко зараз знаходиться в секретаріаті президента, і СБУ цим скористалося", - заявив прес-секретар компанії Валентин Землянський.

Голова юридичного департаменту НАК Сергій Давиденко під час брифінгу, що відбувся одразу після того, як стало відомо про проникнення представників СБУ до будівлі, підкреслив, що компанія не може виконувати свої функції без оригіналів згаданих документів.

За його словами, без них неможливо оформлювати мито та здійснювати інші операції з газом.

В свою чергу, СБУ попередило, що перешкода слідчим діям з боку сторонніх осіб є порушенням чинного законодавства, тому спецслужба буде жорстко реагувати на будь-які спроби незаконного втручання.

О 12.50 Шевченківське райвіділення міліції Києва отримало інформацію про те, що "3 цивільні особи та 8 осіб в уніформі пройшли до приміщення "Нафтогазу", ігноруючи охорону". Після чого співробітники відділення виїхали до будівлі Нафтогазу для з'ясування, які невідомі особи силоміць потрапили до приміщення компанії, повідомило інформаційне агентство Уніан.

Згодом, близько 13.30 до актової зали вдалося потрапити декільком депутатам. Спершу їм намагалися заблокувати прохід, але Вадим Коротюк зі фракції БЮТ зірвав з одного зі співробітників маску, щоб побачити його обличчя.

Під час розгортання інциденту, захищати "Нафтогаз" взялися депутати від БЮТ. "Після того, як до СБУ прийшов компаньон Дмитра Фірташа Валерій Хорошковський, воно перетворилося на приватну охоронну фірму цього олігарха. Без санкцій прокуратури вони затримали заступника головного бухгалтера НАКу, і утримують його", - прокоментував народний депутат Андрій Павловський від БЮТ.

Станом на 13.50 депутати спілкуються з пресою, співробітники СБУ знаходяться в середині приміщення.

О 14.00 група депутатів від БЮТ у кількості 18 осіб виступили перед ЗМІ і пообіцяли, що вони супроводжуватимуть до лікарні заступника НАК "Нафтогаз", якій в цей час швидка надавала допомогу у медпункті НАКу. Вони заявили, що співробітники СБУ намагаються забрати цю жінку на допити, хоча вона не може адекватно відреагувати на ситуацію і навіть назвати своє ім'я.

За повідомленням журналіста ЕП, співробітники СБУ повністю контролюють розвиток подій, вони блокують доступ до заступника головного бухгалтера, а також блокують вхід до актової зали, де проводять слідчі дії співробітники у штатському. Співробітники СБУ відмовляються від спілкування з пресою.

Депутати намагаються проникнути в медпункт, але спецслужба пропустила тільки 2 з них. Після того як депутати вийшли, вони повідомили, що заступнику головного бухгалтера пані Кушнір роблять кардіограму.

У прес-службі СБУ відзначили, що відбуваються звичайні слідчі дії в рамках карної справи "по факту захоплення посадовими особоами "Нафтогазу" 6,3 мільярдів кубометрів транзитного газу за попереднім зговором".

"Співробітники спецпідрозділів "Альфа", що знаходяться в будівлі "Нафтогазу", забезпечують охорону слідчіх", - додала голова прес-служби СБУ Марина Остапенко.

Станом на 14.05 до НАК "Нафтогаз" під'їхала швидка допомога.

В цей час Ігор Діденко заявив журналістам, що всі дії "Нафтогазу" є законними. "Я щойно вийшов з наради в секретаріаті президента. Зараз прийду в НАК і розберуся", - сказав він.

"Діяльність Нафтогазу була і залишається законною. Якщо у деяких керівників слабо з головою, то я їм не лікар", - додав Діденко.

О 14.30 було прийняте рішення по госпіталізації заступника головного бухгалтера Марини Кушнір. В супроводі двох співробітників СБУ її відправляють до лікарні. У той же час представники СБУ продовжують перебувати у актовій залі компаній.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!