Подробнее Запомнить город


Як Тимошенко скасувала обмеження швидкості і назвала Хорошковського істотою

размер текста:

Засідання Кабінету міністрів 5 березня пройшло з показовим вирішенням проблем одеських мітингувальників.

Уряд погодився розглянути проблеми далекобійників, які перекрили автодорогу Київ-Одеса. Але до групи делегатів прибилися також торгівці з одеських ринків, працівники місцевого порту, на якому триває конфлікт з Міністерством транспорту та зв'язку, і навіть дитячих громадських організацій.

Для того, щоб усіх їх вислухати, засідання уряду перенесли з 11 на 12 годину. І журналісти мляво чекали зайву годину, в прес-центрі, слухаючи трансляцію наради.

Юлія Тимошенко віртуозно дотримувалася своїх шаблонів спілкування. В кожній репліці вона демонструвала близькість до народу, а також переводила стрілки на президента з усіх проблем.

Наприклад, підняли делегати питання про 13% надбавку до мита на імпорт, яку починають нараховувати з 6 березня.

"Вітровка вонюча, китайська - а ми змушені будемо продавати її по 250 гривень", - казала підприємець з одеського ринку Галина Вдовіна.

Прем'єрці її промова сподобалася. "Людину з системним мисленням ви би включили в раду перевізників і автомобілістів при Кабміні. Бо ви там мучаєтеся, а вона знає, як усе відбувається", - звернулась Тимошенко до представників ради.

А по суті питання додала, що введення надбавки - "абсолютно нелогічне, але зробити ми тут нічого не можемо. Президент підписав цей закон, і він вступає в силу".

Герої розмитнення газу

Щоб усі делегати вмістилися, першу частину засідання, присвячену одеситам, проводили у великій урядовій залі. Але почала Тимошенко традиційно з досягнень.

"Загальний фонд державного бюджету - а ви знаєте, що це якраз головні надходження - ми за лютий виконали по митниці на 103%, і так само на 102,9% у нас виконано по податковій", - похвалилась вона.

Щоправда, напередодні відомство Анатолія Макаренка надавало дещо скромніші результати.

Поїздка до Франції, з якої прем'єрка повернулася 4 березня, також прийшлася до слова. "Я мала можливість спілкуватися з президентом франції, паном Ніколя Саркозі, а також з прем'єром і міністром фінансів, і ми обговорювали з ними концепцію підходу до подолання світової фінансової кризи. І можу сказати, що ті заходи, які застосовує сьогодні уряд України - абсолютно такі самі, які застосовують інші держави. Єдине, що у нас на це виділяється трошки менше грошей, а Франції - трошки більше", - поділилася спостереженнями Тимошенко.

Більше того, Франція навіть погодилася видати Україні "певні ресурси на покриття планового дефіциту бюджету", яких місяць тому не вдалося отримати від Росії. Щоправда, це стане можливим лише після чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. Який поки що відкладається на невизначений час.

Журналісти шепотіли по кутках великої зали: коли ж вона заговорить про сутичку в "Нафтогазі України"? В кулуарах вони вже встигли осадити цим питанням заступника голови секретаріату президента Олександра Шлапака, але нічого нового від нього не почули.

Тимошенко вирішила коротко повторити історію конфлікту, а потім почала тиснути на жалість до затриманого робітника митниці.

"Коли ця напомаджена істота з манікюром, педикюром і бріоліном на волоссях - Хорошковський прямо з салону красоти - вийшов на трибуну Верховної Ради і спокійно доповідав, що він людину, яка виконувала свої службові обов'язки, кинув за ґрати, і що людина знаходиться там у жахливих умовах, то він усміхався, йому було смішно", - казала прем'єр.

Усіх, хто причетний до розмитнення газу, вона одразу нагородила відзнакою і почесною грамотою Кабміну. Зокрема - голову Держмитслужби Анатолія Макаренка, начальника енергетичної митниці Олександра Конєва, начальника юридичного департаменту "Нафтогазу України" Сергія Давиденка, а також ув'язнених СБУшниками безпосередніх виконавців розмитнення газу - Тараса Шепітька, та Марію Кушнір.

"Служу народу України"! - зітхали ті, хто ще не потрапив до ґрат і кому таки вдалося отримати нагороди.

Жіночий дуумвірат

По всіх питаннях одеських підприємців доповідала голова Держкомпідприємництва Олександра Кужель. Ці дві жінки - вона і Тимошенко - стояли за сусідніми трибунами і дискутували.

Формально вони знаходяться в цілковитій згоді, але іскри між ними сипалися постійно. Прем'єр ставила голові комітету критичні запитання, а та повторювала: "Ну, домовились, Юліє Володимирівно, домовились..!"

Серед вимог далекобійників були досить несподівані, але популярні в народі. Наприклад, уряд вирішив заборонити Міністерству внутрішніх справ ставити знак обмеження швидкості до 40 км/год у невідповідних місцях, там, де не проводиться ремонт.

"Вони з'явилися у великій кількості просто за одну ніч. І в результаті транспортники і автолюбителі отримують за тиждень до 5 тисяч штрафів, які робляться камерою", - обурювалася Кужель.

ДАІшникам вирішили заборонити проводити позапланові техогляди автомобілів прямо на трасах, митників зобов'язали спростити процедуру розмитнення контейнерів.

На прохання торгівців одеських ринків, до закінчення фінансової кризи ввели мораторій на підвищення плати, яку власники ринку беруть за торгове місце. Кужель спробувала заперечити, мовляв, витрати власників також зросли. Але Тимошенко притисла:"Поки що ми введемо мораторій на підвищення, а потім, коли почнуть власники ринків страйкувати - це буде шикарно. ми тоді їх приймемо, і будемо розбиратися".

Цього разу урядові постанови не приймалися одноголосно. Всі ці транспортні ініціативи не подобалися виконувачу обов'язків міністра фінансів Ігорю Уманському, і в кожному голосуванні він утримувався. Але відверто не заперечував: мабуть, історія з його колишнім шефом виявилася дуже повчальною.

В результаті, обіцянками задовольнили всіх. Під час перерви одеські делегати обступили Олександру Кужель, вимагаючи конкретики. А міністри стали пробиватися крізь юрбу журналістів до малої зали Кабміну, де продовжили засідання - вже в закритому режимі.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!