Подробнее Запомнить город


Чи стане Тернопіль новим П’ємонтом?

размер текста:

Окружний адміністративний суд Тернопільської області скасував рішення Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії про припинення виборчого процесу і зобов’язав територіальну виборчу комісію провести вибори до Тернопільської обласної ради.

Отже, постанова Верховної Ради про скасування позачергових виборів Тернопільської обласної ради фактично втратила законну силу.

Тим часом "тернопільська епопея", незалежно від того як вона закінчиться, може мати далекосяжні політичні наслідки як для однієї із західноукраїнських областей так і для окремого регіону й України в цілому.

Але спочатку про деякі факти, які, як правило, ігноруються вітчизняними ЗМІ. Мало хто сумнівається в тому, що реальною причиною відміни виборів у Тернопільській області стало стрімке падіння рейтингів БЮТ, НУ-НС та Партії регіонів.

Про це пишуть і говорять усі. Проте усіляко замовчується той факт, що втрата електоральної підтримки провідними парламентськими силами відбувається на тлі зростання авторитету українських націоналістів, зокрема ВО "Свобода", яка згідно останніх соціологічних опитувань отримала б впевнену перемогу на виборах, якщо б вони відбулися 15 березня.

На перший погляд, немає нічого дивного у тому, що в Тернопільській області до влади могли б, або можуть прийти націоналісти. Зрештою, Тернопіль не Луганськ чи Донецьк, де впливи українського націоналізму не такі відчутні як на Західній Україні.

Але все просто лише на перший погляд. Насправді події у Тернопільській області вже у недалекому майбутньому можуть якісно змінити політичний ландшафт, засвідчити нову політичну реальність на Заході України, яка матиме істотний вплив на Київ та інші області.

Передусім треба констатувати, що у Тернопільській області відбулося чітке розмежування партій і блоків по лінії "націоналістичні" і "ненаціоналістичні".

Якщо до перших впродовж багатьох років виборці зараховували БЮТ, "Нашу Україну", Українську народну партію, інші так звані націонал-демократичні партії, то сьогодні у свідомості багатьох тернополян вони такими вже не є, або ж перестали бути.

Для цього існують різні пояснення: починаючи від непослідовності "НУ", політика якої у регіонах не завжди була "проукраїнською", закінчуючи проросійською орієнтацією БЮТ, яка особливо посилилася останні місяці.

Якщо ситуація у Тернопільській області може вважатися характерною для всієї Галичини, Волині й Закарпаття, то "націоналістичний чинник", безумовно, відіграватиме істотну роль на наступних президентських і парламентських виборах.

У цьому зв’язку може змінитися політичний статус Тернополя. Донедавна це місто перебувало у тіні "старшого брата" – Львова, який називали "українським П’ємонтом", оскільки саме там започатковувалися різні політичні й культурні проекти, які згодом успішно або безуспішно поширювалися на всій території України.

Відтепер саме Тернопіль, а не Львів чи Івано-Франківськ стає авангардом "національно-визвольного руху", оскільки тут закладений прецедент незаконного недопущення націоналістів до влади та сформувалася широка соціальна база на його підтримку.

Тепер кілька слів про значення Тернопільських подій для загальноукраїнської ситуації. Дещо несподівано на завершальному етапі виборчої кампанії у її перебіг вирішив втрутитися голова обласної державної адміністрації та один із лідерів "Єдиного Центру" Юрій Чижмарь.

Останнім часом він наліво і направо роздає коментарі, лейтмотив яких зводиться до твердження про необхідність скасування сумнозвісної постанови ВР та проведення дострокових вибрів, оскільки це, на його думку, дасть можливість стабілізувати і так не просту соціально-економічну ситуацію в краї.

При цьому Чижмарь не говорить про те, що політична партія, куратором якої він напевно є, опинилася в області у ще гіршому становищі аніж БЮТ чи "Наша Україна".

Згідно із результатами соціологічної групи "Рейтинг", за "ЄЦ" у Тернопільській області готові проголосувати трохи більше 6% виборців. Іншими словами, на прикладі Тернопільщини стало очевидним, що проект "ЄЦ" – насправді політичний фантом, а не реальна сила, яку підтримують виборці і на яку може опертися президент, що втрачає рештки свого впливу на "єдину" пропрезидентську партію "Наша Україна".

Це також свідчення, що адміністративний ресурс у вигляді місцевих адміністрацій сьогодні не спроможний забезпечити перемогу владі не лише на сході й півдні України, але й на її заході, і це буде катастрофою для помаранчевих партій і блоків.

Ще одна цікава деталь. З метою компрометації правих сил у Тернопільській області використовувався аргумент "диктатури". Її недопущення, мовляв, можуть забезпечити лише "демократичні сили".

Натомість відміна виборів, як основного механізму демократичного вирішення політичних проблем, що її ініціювали у парламенті "демократи" з БЮТ, НУ-НС та ПР засвідчила, хто на ділі схильний до диктатури.

І навпаки, у ролі своєрідного стража демократії, який намагається не допустити диктатури, узурпації влади та поставити її під контроль українського народу виступає права "Свобода".

Врешті, один із уроків Тернополя стосується усіх без винятку політичних сил. Події довкола виборів депутатів обласної ради показали, що ймовірність того, що виборчі кампанії, які чекають попереду, не завершаться голосуванням, підрахунком голосів і оприлюдненням результатів є дуже високою.

А відтак тернопільський бумеранг може боляче вдарити по кожному із суб’єктів виборчого процесу.

Більше того, якщо питання тернопільських виборів не буде врегульовано у відповідності до чинного законодавства, кожні наступні вибори, чи то до місцевих рад, виборів міських чи селищних голів, чи то виборів нового складу ВР і глави держави, можуть стати детонатором, який спричиниться до підриву вже не основ демократії, а фундаменту України як незалежної держави.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
На початку квітня Україна нарешті спромоглася презентувати проєкт другого Національного визначеного внеску (НВВ2), тобто свої зобов'язання щодо зменшення викидів СО2 до 2030 року, відповідно до Паризької угоди.
16.04.21
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!