Подробнее Запомнить город


Тимошенко визначилася з наступником Пинзеника?

размер текста:

Юлія Тимошенко знову намагається перезавантажити власний уряд. Вже черговий сесійний тиждень їй не вдається здійснити кадрові зміни. У прем’єра не виходить одномоментно вирішити дві задачі – узгодити конкретний перелік кандидатів та зібрати за нього 226 голосів у парламенті.

Оскільки замінити всіх та відразу не вдається, то прем’єр вирішила піти в два етапи – шляхом "малого" та "великого" пакету.

До "малого" пакету входить дві посади, які Тимошенко вважає найбільш пріоритетними в поточній діяльності уряду – Міністерство фінансів та Міністерство юстиції

І зараз прем’єр, схоже, остаточно визначилася з людиною, яка за квотою БЮТ посяде місце Віктора Пинзеника.

У понеділок під час зустрічі Тимошенко з радою блоку "Наша Україна – Народна самооборона" вона несподівано назвала прізвище Федора Ярошенка, який сьогодні є одним з десяти (!) заступників голови Державної податкової адміністрації.

Ярошенко – це людина, яка чітко асоціюється з Миколою Азаровим. Вони пліч-о-пліч пройшли значну частину кар’єри на державній службі.

У червні 2004 року Ярошенко був призначений головою Державної податкової адміністрації. Він посів місце звільненого за неуспіхи Юрія Кравченка, який через півроку загинув при загадкових обставинах напередодні допиту по справі Гонгадзе.

З податковою пов’язана значна частина життя Ярошенка. Він перейшов туди працювати в 1997 році на посаду заступника голови ДПАУ Миколи Азарова.

У 2003 році Азаров, який став поєднувати портфелі першого віце-прем'єра та міністра фінансів, забрав Ярошенка до Мінфіну своїм першим заступником.

9 грудня 2004 року, в останні тижні перебування на посадах, керівник податкової Ярошенко та перший віце-прем'єр Азаров навіть отримали спільну Державну премію України з невимовною назвою: "За розробку та впровадження в інституційній системі України інноваційних організаційно-економічних та інформаційних технологій".59-річний Ярошенко є випускником Ворошиловградського сільськогосподарського інституту. Понад десять років очолював птахофабрику в рідному місті Януковича – Єнакієвому.

У оточенні Тимошенко стверджують, що вона розглядає Ярошенка технічною фігурою, яка має взяти на себе менеджерські функції в Мінфіні. За словами джерел, прем’єр хоче, щоб призначення Ярошенка відбулося в пакеті з Сергієм Тігіпком на посаду віце-прем'єра.

"Тоді Тігіпко як куратор Ярошенка буде політичною персоною. Він їздитиме на переговори з МВФ, озвучуватиме фінансову політику. А Ярошенко організовуватиме роботу Міністерства", - сказав співрозмовник "Української правди".

Ярошенку до такого не звикати – за подібною схемою він працював в першому уряді Януковича, коли Азаров був одночасно першим віце-прем'єром і міністром фінансів, а поточна робота Мінфіну була на його заступникові.

Хоча в українській політиці все може змінитися в останній момент, однак станом на вівторок саме Ярошенко є головним в списку претендентів на Мінфін.

Шляхом призначення Ярошенка прем’єр намагається позбавити аргументів одного з головних критиків уряду – Миколу Азарова. Коли ключове Міністерство очолить його близький соратник, у нього поменшає завзяття у викривальних промовах.

А дехто навіть бачить у Ярошенку першу ластівку до створення широкої коаліції, головною метою якої буде нова редакція Конституції. Команда Портнова у БЮТ з регулярністю намагається реанімувати цю тему.

До "малого" пакету, окрім Федора Ярошенка, і, можливо, Сергія Тігіпка, входить також призначення міністра юстиції.

Однак досі "Наша Україна – Народна самооборона" не ухвалила рішення, кого вони вносять на цю посаду.

Як і раніше, фаворитом є Віктор Шемчук з групи Луценка, однак частина фракції НУНС не розуміє, чому два найкращих міністерства з їх квоти повинні обіймати представники "Народної Самооборони".

Окрім Шемчука, в резервному списку претендентів ті ж, хто були раніше: Віктор Мусіяка, Олексій Резніков, Віктор Мойсик та Ігор Коліушко.

"Великий пакет"

Як і раніше, НУНС хворіє своєю старою хворобою – нездатність ухвалити рішення, хоча при цьому дуже прагне здійснити кадрові зміни в уряді.

Головним претендентом на посаду віце-прем'єра замість Івана Васюника є Петро Порошенко. При цьому він категорично відмовляється бути куратором гуманітарного блоку. Тому передбачається, що в разі входження до Кабміну Порошенко відповідатиме за "реальний сектор економіки".

Сам Васюник, у випадку відставки, може стати директором координаційного бюро з Євро-2012. Принаймні, Григорію Суркісу працювати з ним комфортно у всіх сенсах цього слова.

Нинішній директор координаційного бюро Ілля Шевляк може стати міністром молоді та спорту, якщо Юрія Павленка все-таки вирішать звільнити з посади.

За Шевляка подає голос Владислав Каськів, який домігся від Тимошенко створення Національного агентства з іноземних інвестицій і розвитку ("Укрзовнішінвест"). Тому, в разі потреби звільнити Євро-2012 для Васюника, Шевляк може перейти на тему "інвестицій".

Окрім Шевляка, претендентом на посаду міністра молоді та спорту є Вадим Черниш – колишній губернатор Кіровоградської області.

Черниша лобіює Олександр Третьяков. Але він також лобіює призначення ще одного свого товариша і екс-керівника НАК "Надра України" Володимира Каретка на посаду голови Антимонопольного комітету.

"Любі друзі" з їхніми апетитами починають дратувати багатьох.

Бо окрім усього іншого на Міністерство надзвичайних ситуацій претендує Віктор Король, який є близьким до Петра Порошенка. Його конкурент – Олександр Садиков, якого просувають Віра Ульянченко та той таки Третьяков.

Зрозумівши, що "Наша Україна" ще довго шукатиме спосіб, як поміняти свою урядову квоту і при цьому нікого не образити, Тимошенко й вирішила зосередитися на "малому" пакеті.

Єдиним доповненням до нього може стати призначення міністра закордонних справ. У вівторок президент Ющенко вніс на цю посаду посла України в США Олега Шамшура. Однак голосувати за нього коаліція не поспішає, сподіваючись виторгувати від Банкової якісь поступки.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
На початку квітня Україна нарешті спромоглася презентувати проєкт другого Національного визначеного внеску (НВВ2), тобто свої зобов'язання щодо зменшення викидів СО2 до 2030 року, відповідно до Паризької угоди.
16.04.21
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!