Подробнее Запомнить город


Час виплачувати кредит по довірі

размер текста:

У столиці розпочалася Всеукраїнська акція протесту «Ні свавіллю банків!». Укотре під стінами Кабінету Міністрів України зібралися вкладники та позичальники вітчизняних банків з усієї країни. Їх мета не нова: нагадати про проблеми населення владі. І щоб остання про них все ж таки не забувала, принесли і символічні пігулки для відновлення пам’яті «Антисклероз». Та закликали усіх можновладців об’єднатися задля допомоги звичайним людям. Якщо ж їхні вимоги задоволено не буде — учасники акції обіцяють ініціювати початок безстрокової акції протесту з її невід’ємним атрибутом — наметовим містечком.

— Свого часу ми видали нашій владі величезний кредит довіри. Та вона не те що відсотки не погашала, а й навіть «тіло» позики повертати не хоче. Утім, час платити все-таки настав! — кажуть члени громадської організації «Антикредит» з Миколаєва.

Ще до початку кризи хмельничанин Сергій Паньков з дружиною мав свій бізнес.

— Ми полічили, — каже пан Паньков, — і виявилося, що можемо дозволити взяти собі ще одну машину у кредит і навіть придбати новий будинок. Тоді нам настійливо рекомендували працівники банку брати позику саме у валюті. Мовляв, виграєте на курсі. Заставним майном обрали власну квартиру. Справно виплачували рахунки за кредитом, та криза все змінила. Бізнес практично занепав, і нині ми працюємо тільки «на кредит». На життя взагалі коштів немає.

Щоб погашати кредит по будинку, сім’ї Паньків довелося продати обидві машини. На черзі — квартира. Та тут виникла проблема. Ціни на нерухомість дуже впали. І сьогодні вартість їхньої квартири навіть не дотягує до заставної ціни. Що буде далі і звідки брати гроші на погашення кредиту, хмельничани не знають. Сподіваються, що на допомогу прийде влада і знайде хоча б якісь важелі впливу на комерційні банки. І щоб їй було легше, учасники протесту навіть виклали свої основні вимоги у кількох пунктах. Серед них — створення спеціальної комісії, до складу якої увійшли б можновладці усіх рівнів, представники банківських установ та прості українці. У співпраці вони мають виробити механізми виходу країни із ситуації, що склалася. Головне, щоб інтереси кожної сторони були враховані.

Погоджується з цим і Олександр, співробітник одного з комерційних банків:

— Знаєте, можна вимагати і видачу депозитів, і відстрочку у виплаті кредитів. Можна навіть заборонити піднімати відсоткову ставку за кредитами, чи ж перевести валютні позики у гривні за курсом на момент підписання договору. Але це нереально, бо виникає запитання — за чий рахунок усе це буде здійснено? Хто виплачуватиме курсові різниці та збитки? Дії Нацбанку за останні кілька місяців — далекі від ідеальних. Це, зокрема, стосується і мораторію на видачу депозитів, що є порушенням прав людини. Просто досить приймати рішення нашвидкуруч. Потрібно сісти і прописати усі подальші кроки. Без втрат не обійдеться. Але їх потрібно розподілити поміж усіма учасниками процесу — державою, банками та громадянами.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!