Подробнее Запомнить город


НАТО відштовхує Україну в обійми ЄС?

05.04.09 , forpost
размер текста:

Напередодні ювілейного саміту НАТО у Страсбурзі та Кілі західна преса знову знайшла достатньо приводів для того, аби проаналізувати євроатлантичні перспективи нашої держави.

Кількість скептиків у цьому випадку значно переважила кількість оптимістів.

Пріоритет НАТО – Росія

Зрозуміло, що усі до одного аналітики та коментатори поєднували запитання про можливе членство України в НАТО якраз із відносинами Альянсу з нашим північно-східним сусідом. Багато хто із них у першу чергу розглядав НАТО як військову парасолю для України, яка мала б захистити її від можливої російської агресії.

Невиразна реакція Альянсу на російське вторгнення до Грузії, писав The Wall Street Journal, примушує сумніватися, що НАТО готове до застосування статті 5 по відношенню до України, якщо подібна ситуація повториться у нашій державі. А Поль Кілес в інтерв’ю до французького Le Monde взагалі сказав, що прийняття України до Альянсу в час, коли існують такі серйозні ризики територіального конфлікту, було б надзвичайно «безвідповідальним» кроком.

Кілес і більшість його колег-аналітиків погоджувалися й у тому, що

без консультацій із Росією ні про яке розширення Альянсу у східному напрямку не може бути й мови.

До того ж, Україна і так має достатньо не пов’язаних із Росією проблем, які стоять на перешкоді її євроатлантичним амбіціям, додавав The Guardian. На думку британців, роль «російської руки» тут зовсім не слід перебільшувати.

По-іншому розглядали трикутник Україна-Росія-НАТО Ален Дилитроз і Ґарет Еванс у розлогій статті для швейцарської газети Le Temps. На думку цих фахівців, проблема полягає не в тому, що НАТО розширилося б аж до російський кордонів, а в тому, що Альянс нібито планує на цьому і зупинитися. З їхньої точки зору,

вирішити цю проблему просто: запропонувати членство самій Росії. Навіть якщо Росія й відмовиться, вважають Дилитроз та Еванс, вона в такому випадку вже не зможе вважати прийняття до НАТО України «недружнім» кроком.

Марк Медіш на шпальтах американського видання New York Times також радше підтримував ідею членства України та Грузії в Альянсі, вважаючи, що амбіції для цих двох країн є «раціональними». Втім, він також наголосив, що Захід повинен зробити усе можливе, аби Грузія і Україна перестали розглядати НАТО як якийсь «тотем», бо у цих країн є й інші можливості для посилення своєї безпеки. Що стосується необхідності розрядити напружені відносини між Альянсом та Росією, то тут Медіш вважає ефективним засобом ребрендинг, і пропонує перейменувати «NATO» в «POTATO».

Однак такі підбадьорливі для України точки зору, загалом, були поодинокими. У більшості західних видань погоджувалися, що зараз просто не час для євроатлантичного майбутнього України – і невідомо, чи такий час взагалі колись настане. Так, у вже загаданому вище The Guardian писали однозначно:

«Якщо Альянс продовжить яке-небудь подальше розширення на Схід, він розпадеться».

Пріоритет України – ЄС?

Набагато більше перспектив на Заході бачили для «європейського вибору» України. У Великобританії вагомий внесок у цю справу зробили футболісти нашої футбольної збірної. У стінах місцевого парламенту напередодні матчу Англія-Україна панував настільки піднесений настрій, що Джон Ґроґан навіть сказав, що невдовзі ЄС повинен надати нашій державі довготривалу перспективу членства. Міністр європейських справ пані Флінт у відповідь пожартувала, що це може залежати від результату матчу, повідомляв The Guardian.

З іншого боку, песимістичні тональності переважали в розлогій аналітичній статті «Як ми втратили Україну», надрукованій у Gazeta Wyborcza. Автор підкреслював, що досі найпотужнішим імпульсом для реформ у постсоціалістичних країнах Європи завжди була перспектива членства в ЄС, і немає приводів вважати, що Україна може бути винятком із цього правила. Відсутність такої перспективи, на думку польського видання, стимулює в нашій державі політичний хаос, і разом вони утворюють причинно-наслідкове «зачароване коло».

Втім,

поляки бачили помилку Заходу не лише в тому, що він не обіцяв Україні майбутнього членства в Євросоюзі. Призупинення кредитування з боку МВФ, несправедлива критика України під час «газової війни» – ці та інші «faux pas» в результаті призвели до того, що бути проєвропейським політиком в Україні – справа невдячна.


Саме таким чином Gazeta Wyborcza тлумачила низький рейтинг Віктора Ющенка і наростаючу «багатовекторність» Юлії Тимошенко.

Мінорні нотки цієї статті частково врівноважував оптимізм іншої публікації у чільному польському виданні, що вийшла під заголовком «Ще не вмерла Україна». У ній поляки наголошували на тому, наскільки сильно уся Європа зацікавлена у стабільній та забезпеченій Україні, і прогнозували, що українська економічна криза скоро мине. Аби підтвердити таке міркування, польські журналісти нагадали, що

аналітик рейтингового агентства Standard&Poor’s Френк Хілл вважає, що вже у наступному році нашу економіку очікує ріст на 4,5%.

Водночас чеська газета Mlada Fronta Dnes повідомила, що Україна увійшла до списку країн, для громадян яких уряд ЧР постановив тимчасово (на декілька тижнів) призупинити видачу службових та робочих віз. За словами речника чеського МЗС Зузани Оплеталової, йдеться про необхідний антикризовий захід. Втім, цей крок уряду вже викликав невдоволення чеської Економічної палати, яка вважає такий протекціонізм недоречним і навіть шкідливим.

Загалом же складається враження, що на європейському векторі» Україну сприймають набагато краще, аніж на «натівському».

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!