Подробнее Запомнить город


Маркіян Лубківський: Відмінити хорватські візи допомогла криза

21.04.09 , СейЧас
размер текста:

Хорватія тимчасово скасувала візовий режим для громадян України. Про те, як ухвалювалося це рішення і хто від нього виграє, читайте в інтерв'ю Маркіяна Лубківського інтернет-газеті "СЕЙЧАС".

- Незабаром вступить в силу тимчасовий (з 1 травня по 31 жовтня) безвізовий режим поїздок до Хорватії для громадян України. Як Вам вдалося переконати хорватську сторону піти на такий крок?

- Я щиро радий за наших громадян, які тепер зможуть спокійно провести літній відпочинок у Хорватії, завчасно спланувати свою відпустку, не хвилюючись про необхідність отримання відповідного запрошення.

Офіційна ініціатива щодо призупинення дії візового режиму виходила саме з українського боку. Не буду лукавити: приймаючи таке рішення, Хорватія враховувала наслідки фінансової кризи. Синергія зусиль української сторони і усвідомлення Хорватією необхідності дбати про свої національні інтереси привели до цього успішного результату.

- Все ж-таки, які українські аргументи переконали хорватську сторону?

- Ми пропонували хорватській стороні декілька варіантів. Пропозиції стосувалися і безвізового режиму на двосторонній основі, і приведення існуючої двосторонньої угоди про умови взаємних поїздок громадян у відповідність до угоди про спрощення візового режиму, яку Україна уклала з Європейським Союзом.

Остання пропозиція полягала у скасуванні віз для українських громадян у літній період, бо основна кількість наших співвітчизників відвідує Хорватію саме в цей час - з 1 травня по 31 жовтня.

Зрештою, ми пояснили, що Хорватія - це улюблене місце відпочинку українських громадян, які відкрили для себе цю країну і бажають там відпочивати.

- Скільки Хорватія планує додатково заробити на українських туристах?


- Минулого року до Хорватії завітало понад 30 тис. наших співвітчизників. Очікується, що цього року їх кількість зросте до 50-60 тис., що дозволить хорватській стороні вдвічі збільшити прибутки від перебування наших громадян на Адріатичному узбережжі. Переконаний, що хорватська сторона прораховувала як економічні вигоди, так і можливі ризики.

Хочу також наголосити, що протягом останніх декількох років проблем з українськими громадянами на території Хорватії майже не було. А якщо й мали місце, то вони вимірювалися сотими одного відсотка. Це теж вплинуло на прийняття Хорватією позитивного рішення.

- Чи можна очікувати повного скасування Хорватією візового режиму з Україною?

- Ми будемо працювати над тим, щоб рішення про тимчасове призупинення дії віз для українських громадян було продовжено. З такою ініціативою ми найближчим часом вийдемо перед хорватською стороною.

- В Україні за участю високопосадовців Секретаріату президента поновилася дискусія про можливість повернення віз для іноземців, які приїжджають в Україну. Чи доцільно це робити?

- Прийняттю кожного рішення має передувати ретельний аналіз як позитивних, так і негативних наслідків. Можна, звичайно, збільшити надходження до бюджету, але можна, водночас, втратити набагато більше. У цьому питанні необхідно бути максимально прагматичним та далекоглядним.

Думаю, що Україна повинна мати з Європейським Союзом максимально ліберальний режим пересування громадян. Але ми повинні думати і наполягати на тому, щоб цей режим не був дискримінаційний ані з одного, ані з іншого боку.

- Хорватія нещодавно стала членом НАТО (перед ювілейним самітом Альянсу - "СЕЙЧАС"). Чи готовий офіційний Загреб допомогти Україні на цьому шляху?

- Хорватська сторона неодноразово наголошувала - це звучало з вуст президента, прем'єр-міністра, міністра закордонних справ та на усіх інших рівнях - на тому, що підтримувала і підтримує членство України в НАТО. Більше того, у нас із хорватською стороною відбувається дуже активний діалог по лінії МЗС і Міноборони щодо північноатлантичної проблематики. Тут є і навчання фахівців, і обмін інформацією, і багато інших питань.

- А як щодо сприяння прагненням України стати членом Євросоюзу?

- Однозначно. Це підтверджено не тільки відповідними заявами, але й конкретними діями. Наші фахівці проходили і продовжують стажування у відповідних інституціях Республіки Хорватія, зокрема, у МЗС й уряді.

Ми знаходимося напередодні підписання двостороннього Меморандуму співробітництва у сфері європейської інтеграції. Це буде рамковий документ, який визначатиме нашу подальшу співпрацю та підтримку у питаннях європейської інтеграції.

Продуктивним виявився ініційований Посольством минулорічний візит до Києва головного переговірника Хорватії зі вступу до ЄС Владіміра Дробняка. Це, до речі, суттєво посприяло налагодженню системного діалогу між фахівцями двох країн.

- Як впливає на Вашу роботу відсутність в Україні міністра закордонних справ?

- Оскільки українсько-хорватський діалог є дуже динамічним, така ситуація не є перешкодою для розвитку двосторонніх відносин.

У нас є повноцінний керівник МЗС - тимчасово виконуючий обов'язки міністра Хандогій Володимир Дмитрович. Така ситуація може статися будь-де, навіть у тій самій Хорватії. Це - не проблема, бо працює система, яка забезпечує реалізацію пріоритетів двосторонніх відносин.

- Чи позначається парламентська криза в Україні на взаєминах із Хорватією?

- Усі хорватські партнери і колеги, з якими мені доводилося спілкуватися як на найвищому, так і на оперативному рівні, дуже зацікавлені, щоб Україна подолала політичну кризу і вийшла на шлях стабільного розвитку, бо вони бачать у нас важливого партнера.

- Маркіяне Романовичу, коли повернетесь на Батьківщину? Вам вже відомі обов'язки на новій посаді? (15 квітня стало відомо, що Посол України в Хорватії Маркіян Лубківський буде призначений президентом дочірньої структури УЄФА в Україні (головою Місцевого організаційного комітету ЄВРО-2012). Цю новину повідомив президент Федерації футболу України Григорій Суркіс одразу після закінчення візиту до Києва президента УЄФА Мішеля Платіні, - "СЕЙЧАС").

- На даний момент (станом на 17 квітня - "СЕЙЧАС") я обіймаю посаду Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія.

- Хіба Вам не повідомили рішення про призначення директором української частини турніру?

- Я пройшов погодження у штаб-квартирі УЄФА та мав співбесіди з цього приводу із президентом УЄФА Мішелем Платіні та президентом Федерації футболу України Григорієм Суркісом. Зараз триває процедура переходу з моєї теперішньої посади на нову. Я просив би не квапитися і дочекатися прийняття відповідних рішень, після чого я буду готовий відповісти на всі запитання щодо проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!