Подробнее Запомнить город


Депутати хочуть повернути у паспорти «п'яту графу»?

24.04.09 , ForUm
размер текста:

В Україні, що не день, то нова геніальна ідея. Цього разу відрізнився голова парламенту Володимир Литвин, який виступив за відновлення у паспортах громадян України графи «національність». Про це він сказав на зустрічі з жителями села Олександрівка Кіровоградської області у п'ятницю. «Я за те, щоб ця графа була відновлена. Вона повинна бути, щоб ми знали, хто наші батьки. Чому ми соромимося їх?!», - зокрема сказав він.

Нардеп із БЮТ Юрій Гнаткевич в інтерв'ю ForUm’y признався, що підтримує таку пропозицію спікера. «Я за те, щоб відновити цю графу. Нічого поганого не буде, якщо у мене у паспорті буде написано: «українець», - пояснив він.

На думку нардепа, якщо у паспорт кожного громадянина буде вписала ця графа, то українці пам'ятатимуть, «якого вони роду і якого племені, а не будуть перевертнями».

Гнаткевич розповів, як свого часу парламент намагався розглянути це питання: «Коли була така пропозиція не то у другому, не то у третьому скликанні ВРУ, міністр МВС (або його зам) уже стояв на трибуні і вносив на розгляд депутатів зміни у структуру паспорта, то, на жаль, у залі не виявилося націонал-демократів, і це питання не було проголосоване. До речі, це було при Кучмі».

Парламентарій висловив припущення, що на 90 % така ідея буде підтримана у сесійному залі.

У свою чергу, парламентарій із НУ-НС Ярослав Кендзьор зазначив, що проголосував би за таке оновлення. «Я не один раз висловлювався з цього приводу, оскільки це питання у нас дуже актуальне. Для мене особисто це не має якогось істотного значення. Чому? Тому що я впевнений, що національну приналежність людини визначає не графа у паспорті, а твоє особисте відчуття. До кого ти себе особисто відносиш і ким ти себе вважаєш – українцем у повному, глибокому розумінні цього слова, чи не українцем. І знову ж таки, коли я кажу «українцем», я маю на увазі громадянина України, який знає своє коріння, відчуває себе громадянином України настільки, що готовий за свою країну віддати життя», - підкреслив він.

Нардеп розповів, що йому іноді опонують: «А коли у паспорті немає такої графи, і ми соромимося, що ми українці». «Тоді у мене є такий аргумент – я їх прошу відповісти мені, наприклад, коли у Петра Миколайовича Симоненка у паспорті буде запис «українець», чи буде він насправді належати до українців, патріотів у буквальному розумінні цього слова? Звичайно, ні, тому що йому краще було б записати у тій графі «російський шовініст». Бо ця людина себе громадянином України не вважає, тому що він відстоює інтереси Кремля», - заявив Кендзьор.

А ось «регіонал» Вадим Колесніченко вважає, що ця ідея спікера «однозначно реалізована не буде». «І Литвин це знає. Судячи з усього, він розуміє, що на південному сході у нього перспектив щодо рейтингу немає, і він хоче пограти на рейтингу «помаранчевих» і націоналістичних сил, а потім у період передвиборчої президентської кампанії торгуватиметься за те, щоб свої голоси віддавати, або не забирати у «помаранчевого» сектора», - пояснив політик.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
21.04.21
В Верховную Раду внесли законопроект, который обязывает украинских промышленников за четыре года пройти путь модернизации, которым в Европе шагали несколькими десятилетиями.
20.04.21
Россия закрыла до октября проход через Керченский пролив военным и государственным судам Украины. Перекрытие коммерческого судоходства грозит убытками для промышленности региона.
19.04.21
На початку квітня Україна нарешті спромоглася презентувати проєкт другого Національного визначеного внеску (НВВ2), тобто свої зобов'язання щодо зменшення викидів СО2 до 2030 року, відповідно до Паризької угоди.
16.04.21
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
13.04.21
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!