Подробнее Запомнить город


Мартиненко для НУ-НС – петля на шиї або рятівний круг?

19.01.09 , ForUm
размер текста:

Фракція НУ-НС нарешті обрала керівництво. Місце В’ячеслава Кириленка, який практично добровільно пішов, зайняв екс-«любий друг» Президента України Микола Мартиненко, який нині дуже лояльний до Юлії Тимошенко. Цього ж дня на своєму першому офіційному брифінгу новообраний глава фракції дав зрозуміти, що не збирається «танцювати під дудку» Ющенка, заявивши, що НУ-НС – це не власність Президента.

Народний депутат з НУ-НС Павло Жебрівський вважає, що така заява Мартиненка свідчить про те, що частина фракції, «м'яко кажучи, не завжди враховуватиме точку зору Президента». «Взагалі повинно було бути так: спочатку фракція ухвалює рішення, потім йде узгодження з Президентом. Але (у НУ-НС – ред.) є дві крайні точки зору. Перша – та, яку проповідував В’ячеслав Кириленко, коли не таким важливим було рішення фракції, як бачення з цього приводу Президента або глави Секретаріату (Балоги – ред.). Друга – опозиція до них. Я не вважаю і те, і те правильним. Повинна була б бути середина, на чому можна було б консолідувати фракцію», - зазначив він.

На думку нардепа, обрання Мартиненка не приведе до консолідації фракції, тому що криза в НУ-НС зайшла дуже далеко.

Парламентарій з Блоку Литвина Олег Зарубінський дотримується такої ж думки: «Він мені зможе вивести фракцію з кризи. Питання взагалі не в лідерові, а в тому, що в самій фракції різні орієнтації на різних державних діячів. Усім зрозуміло, що частина НУ-НС жорстко орієнтується на нинішнього Президента і фактично повністю виконує його вказівки. Можливо, тому Мартиненко і сказав, що фракція не буде власністю Ющенка. Але оскільки вони в меншині, це і дозволило йому зробити таку досить різку заяву. З іншого боку, Мартиненка підтримує понад 40 депутатів, тобто для ухвалення формального рішення цього достатньо, але для того, щоб ліквідувати внутрішні силові поля, це не допоможе».

Нардеп розповів, що досить давно знайомий з Миколою Володимировичем. «Як людина, він достатньо гнучкий, тобто, схильний до компромісу і прислухається до різних точок зору. Я не бачу в ньому якихось диктаторських замашок. Можливо, це для нинішнього стану НУ-НС є позитивом», - сказав Зарубінський.

У свою чергу політолог, президент соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко звернув увагу на те, що Мартиненко – більше бізнесмен, ніж політик. «Він узявся за справу, яка вимагає великої конфліктності і публічності. Якщо він готовий у таких умовах захищати фракцію і свою точку зору, тоді з нього вийде лідер фракції, і він стане загальнонаціональним політиком. Ось подивимося, чи здатний він, крім виступів, до ухвалення серйозного рішення, чи витримає він натиск з боку тіньових структур, геополітичних чинників і внутрішніх конфліктів», - підкреслив Небоженко.

За його словами, Мартиненко дістався зовсім «не новорічний подарунок». «Але поки рано робити висновки. Ми ще не бачили жодного його публічного, мужнього кроку. Якщо він спробує зіграти роль свого попередника, то він згорить ще швидше, ніж Кириленко», - заявив Небоженко.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
Россия закрыла до октября проход через Керченский пролив военным и государственным судам Украины. Перекрытие коммерческого судоходства грозит убытками для промышленности региона.
19.04.21
На початку квітня Україна нарешті спромоглася презентувати проєкт другого Національного визначеного внеску (НВВ2), тобто свої зобов'язання щодо зменшення викидів СО2 до 2030 року, відповідно до Паризької угоди.
16.04.21
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
13.04.21
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!