Подробнее Запомнить город


Американці на службі "Газпрому" – у війні з Україною

размер текста:

"Газпром" ретельно готувався до газової війни з Україною тоді, коли в Києві ще примарно сподівалися на мирне укладення газових контрактів. Москва всіляко наближувала конфлікт – інакше немає чим пояснити російську "гонку озброєнь" на інформаційному фронті, яка відбулася напередодні.

До початку активних бойових дій залишалося три тижні. Коли в розпалі були переговори Дубини і Міллера, коли ніхто не міг уявити масштаб майбутнього протистояння, 12 грудня 2008 року в США було зареєстровано сайт www.gazpromukrainefacts.com.

На цій інтернет-сторінці з початком кризи в стосунках між Києвом та Москвою оперативно викладаються матеріали, які відбивають офіційну позицію "Газпрому".

Очевидно, що сайт спрямований не на масового читача, а на західних експертів та журналістів – тут мінімум графіки, зате зручний виклад інформації: хронологія конфлікту або зрозуміла і, звичайно ж, некоректна по відношенню до України схема газопроводів з "перекритими" кранами.

Переклад англійською мовою документу, підписаного Україною, Росією та Єврокомісією для моніторингу газо-вимірювальних станцій, уже був розміщений на цьому сайті ще коли в Києві його було неможливо вицарапати з рук чиновників.

Як сказано в реєстраційних даних сайту, власником доменного імені www.gazpromukrainefacts.com є консалтингова компанія Stromberg Consulting.

Заснована ще в 1977 році, Stromberg в 2001 була повністю придбана міжнародним піар-агентством Ketchum, яке входить до світового холдингу Omnicom Group.

Зараз, як сказано на сайті Ketchum, компанія Stromberg обслуговує як власних клієнтів, так і клієнтів Ketchum.

Зокрема, людина, яка безпосередньо відповідала у Stromberg за реєстрацію антиукраїнського сайту, Чад Латц, водночас є старшим віце-президентом з інтерактивних стратегій у Ketchum.

Росіяни для компанії Ketchum є вигідними клієнтами. Між ними було укладено три контракти, і Ketchum офіційно зареєстрований в Мінюсті США як лобіст уряду РФ та компанії "Газпром-Експорт".

Згідно зі звітом американського Мінюсту про іноземних агентів, Ketchum Inc. отримала від газової компанії 1 мільйон 223 тисячі 468 доларів за шестимісячний період, який закінчився 30 листопада 2007 року.

Іншим великим підрядом Ketchum було створення сприятливого інформаційного фону для самміту Великої вісімки, який відбувся в 2006 році в Санкт-Петербурзі. За цією програмою Ketchum отримав майже 2 мільйони доларів.

Контракт Ketchum з "Газпром-Експорт" був зареєстрований у Мінюсті США 7 серпня 2007 року і на даний час він має позначку "діючий".

Загалом "Газпром" не шкодує грошей на те, щоб бути зрозумілим на Заході.

У базі Мінюсту США є ще один зареєстрований контракт – "Газпрому" з Gavin Anderson & Company. Ця компанія є "сестрою" Ketchum – вони обидві входять до піар-холдингу Omnicom Group. Цей контракт також має статус "діючий".

Скільки коштували послуги Ketchum у газовій війні з Україною, поки невідомо.

Звіт про гроші, отримані американськими лобістами і консультантами в 2008 році, буде оприлюднений Мінюстом наприкінці поточного року.

Українська влада протиставити цьому нічого не змогла. Хоча гроші на "формування позитивного іміджу України" традиційно, з року в рік, записуються до державного бюджету, однак результати їх засвоєння залишаються загадкою.

У 2009 на це заплановано 2 мільйони гривень, розпорядником яких є... Держагентство з інвестицій та інновацій під керівництвом чоловіка Віри Ульянченко Віктора Івченка.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
Великий бізнес швидко пристосовується до кризових умов. На відміну від малих та середніх підприємців, компанії, які формують цілі галузі, мають достатній запас стійкості. Як під час локдауну в Києві працюють продавці будівельних матеріалів, ресторани та освітні заклади?
08.04.21
По словам министра финансов Сергея Марченко, в ближайшие два месяца МВФ может заключить с Украиной staff level agreement (соглашение на уровне персонала). После этого, "будем делать свою работу, принимать необходимые законы, чтобы получить, наконец, средства". Как видно, подходы не изменились: правительство о чем-то за закрытыми дверями договаривается с Фондом, а затем ставит парламент перед фактом.
06.04.21
Внешняя торговля Украины по итогам I квартала показала внушительный рост в денежном выражении. Несмотря на коронакризис, прогресс налицо, хотя повод для оптимизма не такой и большой, как может показаться на первый взгляд.
На украинском рынке нефтепродуктов сохраняется неопределенность из-за того, что российская "Роснефть" отказывается поставлять в нашу страну свою продукцию. Учитывая, что речь идет примерно о четверти всего дизтоплива и автогаза в балансе Украины, может образоваться дефицит топлива.
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21
19.02.21
16.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!