Подробнее Запомнить город


Творіння американського світу. День перший

размер текста:

Позавчора у Вашингтоні відгриміла велична церемонія інавгурації 44–го президента США Барака Обами, яка коштувала американським платникам податків 170 млн. доларів. Відлетів на малу батьківщину, до штату Техас, та в історію екс–президент Джордж Буш. У першому абзаці інавгураційної промови Обама подякував президенту Бушу за його служіння народу та відкритість і бажання співпраці. Але майже відразу після цього сказав, не називаючи імені: «Наша економіка була серйозно ослаблена, що є наслідком жадоби та безвідповідальності деяких осіб, але також є нашою колективною поразкою, яка проявилася в нездатності робити важкі вибори і готувати народ до нових часів». Усім стало зрозуміло, що йдеться, безперечно, про Буша.

Президент Обама пообіцяв «новий початок» у відносинах із мусульманським світом, заявив про пошуки нової дороги, яка буде враховувати «обопільні інтереси та взаємоповагу». Обама окреслив першочергові завдання, до вирішення яких він планує приступити найближчим часом: стабілізація економіки і максимальне скорочення присутності США в Іраку та Афганістані. Фрагмент виступу Обами з реченням «Попередні покоління боролися з фашизмом і комунізмом не лише танками та ракетами, а й з допомогою союзів та твердих переконань» усі китайські ЗМІ та інтернет–портали подали з цензурою. Після цієї фрази китайське телебачення припинило пряму трансляцію промови нового президента.

Уже через кілька годин після інавгурації Обама підписав перший документ, яким наказав зупинити провадження усіх судових процесів у в’язниці Гуантанамо на Кубі. Впродовж наступних чотирьох місяців його адміністрація має розробити нові процедури поводження з підозрюваними у причетності до тероризму. На момент підписання першого символічного указу нового президента на Гуантанамо перебувала у прова­дженні 21 судова справа, включно з процесом щодо п’яти в’язнів, яких звинувачують у плануванні терористичних замахів 11 вересня 2001 року. Всього у в’язниці Гуантанамо нині утримують 248 осіб.

ЗА КАДРОМ

Хто писав промову для Обами


Із 44 американських президентів лише кілька писали свої інавгураційні промови особисто. Більшість читала написане спічрайтерами або створене з ними спільно. Обама ж свою «тронну» промову писав упродовж двох місяців разом із 27–річним талановитим спічрайтером Джоном Февро. Февро в 23–річному віці, відразу після закінчення університету, увійшов до команди кандидата в президенти США на виборах–2004 Джона Керрі. Февро написав для Обами чи в співпраці з ним десятки промов. Він є автором славетного гасла виборчої кампанії Обами Yes We Can («Так, ми можемо»). Перший варіант інавгураційної промови був готовий 15 грудня, другий Обама привіз з відпочинку на Гаваях на початку цього місяця, третій Февро запропонував Обамі минулого понеділка, а останній, четвертий, вони узгодили вже напередодні інавгурації.

Джон Февро — розкутий молодик, який пише промови на ноутбуці в кав’ярнях за чашкою кави. «Він не стільки пише промови, як зчитує їх з моїх думок», — каже задоволений Обама. Февро лише раз підніс неприємний сюрприз своєму патрону, коли на початку минулого місяця в інтернеті з’явився відеоролик, на якому добряче п’яний «письменник» танцює з картонним зображенням Хілларі Клінтон, тримаючи її за груди. Тепер йому доведеться посерйознішати, бо Джон Февро призначений наймолодшим в історії Білого дому главою групи восьми офіційних президентських спічрайтерів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
Великий бізнес швидко пристосовується до кризових умов. На відміну від малих та середніх підприємців, компанії, які формують цілі галузі, мають достатній запас стійкості. Як під час локдауну в Києві працюють продавці будівельних матеріалів, ресторани та освітні заклади?
08.04.21
По словам министра финансов Сергея Марченко, в ближайшие два месяца МВФ может заключить с Украиной staff level agreement (соглашение на уровне персонала). После этого, "будем делать свою работу, принимать необходимые законы, чтобы получить, наконец, средства". Как видно, подходы не изменились: правительство о чем-то за закрытыми дверями договаривается с Фондом, а затем ставит парламент перед фактом.
06.04.21
Внешняя торговля Украины по итогам I квартала показала внушительный рост в денежном выражении. Несмотря на коронакризис, прогресс налицо, хотя повод для оптимизма не такой и большой, как может показаться на первый взгляд.
На украинском рынке нефтепродуктов сохраняется неопределенность из-за того, что российская "Роснефть" отказывается поставлять в нашу страну свою продукцию. Учитывая, что речь идет примерно о четверти всего дизтоплива и автогаза в балансе Украины, может образоваться дефицит топлива.
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21
19.02.21
16.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!