Подробнее Запомнить город


Удар! Iще удар!..

27.01.09 , День
размер текста:

В нашій країні поновлено демонстрацію серіалу під назвою «Україна: перманентні внутрішні війни». Черговий показ цього скандального трилеру можна озаглавити «Відсторонення Стельмаха». Однак ця назва не відображатиме всієї суті драматичних подій, що відбуваються. Адже насправді Верховна Рада кинула першу, пробну кулю в процес імпічменту чинного Президента країни.

Все починалося вдало для «продюсерів». За скасування грудневої постанови парламенту (2004 рік) про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку України проголосували 227 із 245 народних депутатів, зареєстрованих у залі, серед них — 155 представників БЮТ, 26 — НУ-НС, 27 — КПУ і 19 — від блоку Литвина. Документ також визнає роботу Нацбанку останнім часом незадовільною і називає неприпустимим подальше перебування Стельмаха на посаді керівника головного фінансового регулятора країни.

Більш того, Рада тією ж кількістю голосів ухвалила також постанову про відповідальність Президента України Віктора Ющенка за ситуацію, що склалася у фінансово-кредитній сфері України. Так Президента покарали за те, що він, як зазначав автор відповідного проекту бютівець Святослав Олійник, «двічі проігнорував вимоги ВР стосовно відсторонення від виконання повноважень голови НБУ Володимира Стельмаха». Крім того, цим на Ющенка навішали всіх «собак» і призначили, за словами депутата, відповідальним за «численні спекуляції на валютному й іпотечному ринках, невиконання комерційними банками своїх зобов’язань перед вкладниками, істотні зловживання у процесі рефінансування комерційних банків, повну відсутність контролю за діяльністю комерційних банків, що призвело до значного погіршення добробуту громадян України».

Спіткнувся коаліційний квартет (комуністи після призначення на посаду головного архіваріуса країни Ольги Гінзбург явно стали його неформальним учасником) лише об крісло нового голови НБУ, куди намічалося вдруге посадити Сергія Тигіпка. Але фокус не вдався. Для того, аби скасувати ще одну грудневу постанову 2004 року про його звільнення, голосів забракло (183). Як бачимо, ламати виходить легко, а ось із державним будівництвом у коаліції все набагато складніше.

То що ж у нас тепер у сухому банківсько-парламентському залишку? Напевно можна сказати лише одне: поки що голова НБУ все ще в одній особі, хоча б тому, що згідно із законом не можна звільнити людину, яка перебуває у відпустці. Є ще одна думка, яка може стати вирішальною під час неминучих судових розглядів: парламент явно перевищив свої повноваження, обійшовши конституційну норму, яка передбачає, що зняти голову НБУ можна лише за представленням Президента. Але Раду зараз важко покарати. Вирок її нинішньому складу, здавши мандати, може ухвалити лише Партія регіонів, у якої для цього, здається, сміливість — або, вірніше, навіженість — поки що у дефіциті.

Дієвий опір явним спробам уряду прибрати до рук друкарський станок іще здатний чинити президентський табір, який неабияк схуд. Не встигло висохнути чорнило на двох «успішних» постановах Ради, як світ дізнався, що насправді за ними стоїть. Заявивши, що, незважаючи на сьогоднішнє рішення Ради, Стельмах і його перший заступник Анатолій Шаповалов відповідно до законодавства лишаються на своїх місцях, перший заступник голови СП Олександр Шлапак спрогнозував серйозну паніку на готівковому та безготівковому валютному ринках. За його словами, антинацбанківською кампанією уряд намагається відвернути увагу громадськості від невдалих «газових переговорів», а крім того, — отримати можливість для неконтрольованої емісії гривні для покриття дефіциту й недонадходжень до держбюджету 2009 року, що стане наслідком (це нашим громадянам і без Шлапака, зрозуміло) нової інфляційної хвилі... І тоді, як вважає народний депутат Арсеній Яценюк, фракція Партії регіонів може скористатися закладеним сьогодні прецедентом і повернути на посаду прем’єр-міністра України Віктора Януковича. Це припущення, звісно, більше з області фантастики. Та ось висловлена Яценюком думка, що сьогоднішня колізія може «остаточно підірвати ті рештки довіри до банківської системи, які ще є», не підлягає сумніву.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В інтерв'ю Бізнес Цензор заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський розповів про причини подовження мита на експорт металобрухту, майбутнє заготівлі і проблеми української металургії через Green Deal у Євросоюзі.
Парламент принял закон о принудительной реструктуризации валютных кредитов. Выгоду получат обеспеченные украинцы, а проиграют — бизнес, клиенты банков и вся страна в целом.
15.04.21
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
12.04.21
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!