Подробнее Запомнить город


...і нуль на виході

30.01.09 , День
размер текста:

Наступний пленарний тиждень обіцяє бути дуже напруженим і... малорезультативним. На 3 лютого запланована кадрова ротація уряду, а на 5 лютого Регіони задумали його відставку. Але одна річ виношувати грандіозні плани в тиші кабінетів, інша річ — реалізувати їх у сесійній залі.

Але почнемо по черзі — з ротації. Слід сказати, що певна перестановка у владних кабінетах уже відбулася, — в понеділок Рада «трошки звільнила» Стельмаха, Хорошковський уже обживається в СБУ, а до його кабінету переселяється з Київської регіональної митниці Анатолій Макаренко — людина Кожем’якіна. Наразі в черзі «на вихід» стоять віце-прем’єр із гуманітарних питань Іван Васюник, міністр економіки Богдан Данилишин, надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, транспорту та зв’язку Йосип Вінський, освіти Іван Вакарчук, охорони довкілля Георгій Філіпчук, молоді й спорту Юрій Павленко, охорони здоров’я Василь Князевич. Уже давно хитається крісло «під поціновувачем епістолярного жанру» міністром фінансів Віктором Пінзеником. Його наступником називають неуспішного главу НБУ Сергія Тігіпка. Також очікується, що до складу фінансово-економічного блоку Кабміну увійде «антикризовий менеджер» Петро Поршенко. Хоча з Пінзеником є одна проблема — його звільнення може привести до невдоволення у фракції БЮТ. Група Пінзеника — це приблизно 15 осіб не найостанніших бютівців. Проте цілком можливо, що Віктору Михайловичу й іншим міністрам вдасться врятуватися — для кадрових рішень може просто не вистачить голосів.

Зараз дуже багато чого залежить від комуністів, гнучкість яких загальновідома. У четвер у деяких ЗМІ з’явилася інформація, що посада першого заступника голови Ради, яку зараз займає Олександр Лавринович (Партія регіонів), може перейти до заступника глави фракції Компартії Адама Мартинюка. До речі, Тимошенко вже певним чином віддячила своїм відданим підспівувачам, — 21 січня 2009 року Кабмін відновив комуністку Ольгу Гінзбург на посаді голови Державного комітету архівів.

Проте політолог Володимир Фесенко вважає, що цього разу комуністи не підтримуватимуть свою добродійницю. Навіть якщо кадрові зміни в уряді голосуватимуться «в пакеті» з Мартинюком.

— Голосування комуністів за міністрів в уряді Тимошенко означатиме, що вони де-факто стають членами коаліції. Що вони підтримують уряд. І регіонали зроблять усе можливе, щоб донести цю інформацію до виборців. Тому для комуністів це ризик. І сумніваюся, що вони підуть на цей ризик. Тим паче що з процедурного погляду голосування за часткову ротацію президії Верховної Ради й Кабміну викликає сумніви. Це не зовсім коректно, — вважає політолог.

А якщо не буде голосів комуністів, тоді треба, щоб проголосував не менш як 51 депутат із НУ-НС. Добитися лояльності від нечисленних залишків буцімто орієнтованих на Президента депутатів — завдання не з простих. Усе слід зробити дуже тонко. Напевно, саме тому з’явився варіант заміни міністра юстиції Миколи Онищука на Романа Зварича. Але хоч би як там було, ризик того, що голосів забракне, досить великий.

А що стосується вотуму недовіри, то тут у регіоналів, на думку Фесенка, ще менше шансів, ніж у БЮТ з ротацією уряду. Наразі, крім Регіонів і кількох депутатів від ЄЦ, ніхто не готовий проголосувати за вотум недовіри Тимошенко. А, отже, це буде холостий постріл.

— Якщо вже серйозно підходити до вотуму недовіри, — міркує політолог, — то регіоналам слід трохи почекати, поки не набере обертів соціально-економічна криза. А от якщо почнуться затримки із виплатою зарплат і пенсій, різко зросте соціально-економічне напруження, тоді ймовірність відставки Тимошенко буде більш високою.

А поки Регіонам залишається лише лякати Тимошенко «судом народу», звинувачувати в «зраді національних інтересів» і... чекати, за прикладом китайців, коли ріка пронесе мимо «труп ворога»...

... ...
 


Комментарии
комментариев: 1

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!