Подробнее Запомнить город


Чого добивається Партія регіонів?

04.02.09 , День
размер текста:

Політична боротьба в Україні набуває дедалі химерніших форм. Уряд наполягає на своєму звіті в парламенті, а опозиція... робить усе, щоб цього не допустити.

Але все по порядку. Відкриття чергової сесії Верховної Ради України багато хто чекав із нетерпінням. По-перше, сама по собі це урочиста подія, а по-друге, на цей день було заплановано звіт уряду, а потім — голосування за вотум недовіри. Але в Партії регіонів раптом різко змінилися плани... вони почали блокувати Раду, яка ще не почала працювати. Мовляв, хочемо заслухати не лише прем’єра, а й Президента, й главу НБУ. І не зараз, а в четвер. Інакше ініціюємо всеукраїнську акцію протесту.

Проте, незважаючи на блокаду, Володимир Литвин урочисто оголосив про початок роботи четвертої сесії, хор імені Верьовки не менш урочисто виконав Гімн України. Потім Володимир Михайлович дуже емоційно заявив, що Верховна Рада працюватиме, «незважаючи на протидії найнятих штатних провокаторів», і оголосив перерву на півгодини, яка розтяглася до вечора.

Поки регіонали нудно блокували трибуну, в кулуарах вирувало життя — брифінг провели Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, його соратниця Ганна Герман, Анатолій Гриценко та інші. Тож перші дві години «півгодинної» перерви журналісти не нудьгували.

Першою на прес-пойнт піднялася Юлія Володимирівна:

— У понеділок лідер Партії регіонів заявив, що наполягає на тому, щоб слухати питання (звіт уряду у Верховній Раді. — Ред.) сьогодні. У четвер я перебуватиму в закордонному відрядженні, яке я не можу скасувати. Саме тому йде така незрозуміла й нечесна гра з боку Партії регіонів. Якщо вже ініціювали відставку уряду — то майте елементарну чоловічу й політичну мужність послухати, а не памперси тягати на такі слухання.

Хоч як це дивно, на «перл» Тимошенко про памперси Віктор Федорович аж ніяк не образився:

— Треба віддати їй належне — вона чудовий актор, вона вміє триматися... Вона навчилася маніпулювати громадською думкою. Узагалі, вона талановита людина, але чи потрібні такі таланти в цей час нашій країні. На це запитання мають відповісти всі 47 мільйонів українців, — сказав «лідер».

Чому Тимошенко наполягає на звіті уряду? Розрахунок прем’єра дуже простий: звільнити Кабмін депутати мають право лише один раз за сесію. Якщо не набирається 226 голосів, то наступна спроба може бути не раніше вересня.

Чому Регіони заблокували трибуну? Найпростіше й, здавалося б, найочевидніше пояснення — Регіони елементарно не мають голосів. Зараз вони можуть розраховувати лише на «Єдиний центр» і групу «За Україну!» (недаремно Віктор Янукович у понеділок зустрічався з Віктором Ющенком). Але це лише 200 голосів. Плюс іще чимало регіоналів не повернулося з тропічних островів або гірськолижних курортів. Та й до четверга можна ще попрацювати з комуністами... Але, на думку безпартійного члена фракції ПР Тараса Чорновола, все не так просто, Регіони мають лише одну мету — розпустити Раду.

— Відставка уряду сама по собі нічого не змінює. Ну, буде Юля виконуючим обов’язки, що від цього зміниться? Нічого. Ніякого технічного уряду не буде. Тому поставили мету в будь-який спосіб прорватися на варіант дострокових виборів. Принципу «чим гірше, тим краще» ніхто не відміняв у нашій любій українській політиці.

— А навіщо перед президентськими виборами Регінам розпорошувати ресурс?

— Тому, що послідовні. Ті, хто має ресурс, не дуже й хочуть виборів, але є заявка, й заявку треба виконувати. Інша річ, що не всі хочуть виконувати. І роблять це якомога незграбніше й тупіше. А інші, ті, хто хоче виборів, виконувати не вміють.

Нагадаємо, що є два способи розпустити Раду. Перший — здати 150 мандатів. Другий — не проводити пленарних засідань 30 днів. Щоправда, рішення про призначення позачергових виборів Ради все одно ухвалює Президент. Це — перше. А друге — парламент не можна розпускати за півроку до президентських виборів.

КОЛИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР

У четвер парламент розгляне питання про відповідальність уряду


У четвер, 5 лютого, першим питанням розглянуть ситуацію в країні та проект недовіри Кабміну зокрема. Керівники всіх фракцій погодилися звернутися до Президента з проханням узяти участь у засіданні Верховної Ради. Крім того, в засіданні планується участь голів ОДА. Рішення Погоджувальної ради під час голосування підтримали 415 депутатів.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!