Подробнее Запомнить город


Моряків «Фаїни» зустріли як героїв

16.02.09 , День
размер текста:

Чотири місяці життя в надлюдських умовах позаду. Моряки нарешті вдома. Екіпаж «Фаїни» повернувся з Кенії до України на президентському спецлітаку. Після прибуття моряків насамперед відвезли до клініки «Феофанія», де вони зможуть пройти медичне обстеження й отримати необхідну допомогу. Проте кілька моряків відмовилися від обстеження. Вони повідомили, що почуваються не дуже добре й не захотіли повідомляти будь-які подробиці про своє перебування в полоні у піратів. Разом із тим, один із членів екіпажу розповів, що пірати періодично знущалися з моряків.

— Бувало так, що нам не давали води та їжі, вимикали світло, не давали можливості спати, лише сидіти, й не дозволяли розмовляти один із одним. І це лише один із прикладів, — сказав він.

— Чи робили це пірати тоді, коли переговори про звільнення моряків заходили в глухий кут? — запитали журналісти.

— Ні, це робилося навіть тоді, коли в одного з піратів просто міг бути поганий настрій.

У аеропорту моряків зустрічав і Президент України Віктор Ющенко. Він стояв біля трапа літака й по-батьківському обійняв кожного моряка.

— Головне, що вони живі. Усе інше можна вирішити, — сказав Президент.

Ющенко підкреслив, що Україна змушена була сплатити найбільший викуп за звільнення «Фаїни», оскільки пірати добре розуміли специфіку вантажу й поводилися нахабно. За його словами, на певному етапі до цих переговорів підключилася міжнародна мафія, й зараз Міністерство закордонних справ України в офіційному порядку звернулося до дипломатичних кіл інших країн, які повинні пояснити, чому представники їхніх держав могли брати участь у таких переговорах. Судовласник Вадим Альперін розповів, що мало не п’ять разів зривалися домовленості з піратами.

Гроші у спеціальній капсулі скинули піратам з повітря ще третього лютого. Два дні вони їх рахували. Але на цьому пригоди українських моряків не закінчилися — після 133 днів полону вони таки доставили вантаж до Кенії. До речі, літак, який віз гроші піратам, намагалися захопити в Сомалі під час дозаправки. Але все минулося.

Разом із 17-ма українськими моряками до Києва прибуло двоє громадян Росії. Це моряк і виконуючий обов’язки капітана судна «Фаїна». Учора ввечері російські моряки вилетіли до Санкт-Петербурга. Тепер залишилося доставити до Росії тіло капітана Володимира Колобкова. І тут виникла невелика проблема. У четвер у російських ЗМІ з’явилася інформація, що нібито українська сторона відмовилася взяти труну на борт чартеру, яким звільнений екіпаж вилетів до Києва.

Насправді, є певні правила, пов’язані з транспортуванням тіл. Для того, щоб оформити документи, провести експертизу тіла, опечатати цинкову труну, як цього вимагають міжнародні норми, необхідно 12—14 годин.

Російська сторона не змогла оперативно виконати ці вимоги кенійської сторони, повідомило агентству Інтерфакс-Україна джерело в дипломатичних колах. «І щоб виправдати себе в нездатності оперативно вирішити це питання, всю відповідальність поклала на Україну», — повідомило джерело.

Але росіянам не варто хвилюватися. Транспортування тіла капітана бере на себе судновласник «Фаїни» Вадим Альперін. Він же сплатить всі витрати. Тіло буде відправлене рейсовим літаком.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине хотят снизить комиссию, которую банки взимают за обслуживание карт. Такой шаг, по идее, должен привести к снижению цен в магазинах, поскольку ритейлеры признают, что перекладывают свои расходы по эквайрингу на конечного потребителя. Однако эксперты сомневаются, что товары подешевеют.
15.04.21
Семь стран ЕС выступили в защиту равных условий для атомной энергетики в достижении целей Green Deal. Главная задача зеленого перехода - отказ от ископаемых видов топлива, сжигание которых приводит к выбросам СО2. Атомные электростанции абсолютно вписываются в эти требования.
Против членов рейдерской группы Вадима Нестеренко правоохранители также ведут уголовные расследования по фактам гибели 4 человек.
14.04.21
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
08.04.21
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!