Подробнее Запомнить город


Час великих торгів

18.02.09 , День
размер текста:

Рада задовольнила прохання міністра фінансів Віктора Пинзеника про відставку. «За» проголосувало 238 нардепів. Тепер виникає логічне запитання: «А що далі?» Оптиміст Андрій Кожем’якін вважає, що вже завтра, в четвер, може відбутися пакетне голосування щодо ротації в уряді. Причому до пакету планується «запхати» й Фонд держмайна, й Антимонопольний комітет і багато іншого...

Б’ютівцям доведеться дуже напружено попрацювати, щоб здійснити цей намір. Як відомо, коаліція має лише 217 багнетів. Треба, щоб проголосував не менш як 51 депутат з НУ-НС, а добитися лояльності у нечисленних залишків орієнтованих на Президента депутатів практично нереально.

— Ми вже давно вирішили, ми не члени уряду й за уряд не голосуємо, — сказала в розмові з «Днем» Ксенія Ляпіна. — Хоч у пакеті, хоч у двох пакетах, хоч у «кравчучці» — ми не голосуємо.

Отже, вся надія знову на комуністів, які неодноразово виручали коаліцію. Але цього разу ситуація дещо інша. Голосування комуністів за міністрів в уряді Тимошенко означатиме, що вони де-факто стають членами коаліції. Що вони підтримують уряд. Для комуністів це серйозний репутаційний ризик. Що може компенсувати такий ризик? Зрештою, чого хочуть комуністи? А хочуть комуністи багато чого. Наприклад, державні підприємства «Укравтодор» і «Укрспирт». Але найбільше комуністи хочуть посаду першого віце-спікера для Адама Мартинюка.

А з цим поки не складається — Блок Литвина проти. Учора литвинівці не проголосували за включення до порядку денного питання про відкликання першого віце-спікера й таким чином провалили зняття Олександра Лавриновича в зародку.

— Я не розумію позицію Литвина, тим паче що ми його підтримали, — сказала в розмові з «Днем» комуністка Катерина Самойлик. — Але я думаю, що тут не до кінця були проведені консультації. Й, напевно, був розрахунок, що питання буде поставлене несподівано й люди не встигнуть зорієнтуватися.

— А хіба може Верховна Рада одночасно проголосувати за часткову ротацію президії Верховної Ради та Кабміну? Наскільки це коректно?

— Парламент може все. Своєю постановою він може відійти від регламенту. Парламент може вирішити це питання.

А от у Блоці Литвина аж ніяк не впевнені, що «Рада може все». Олег Зарубінський упевнений, що в пакеті це питання розглядати не можна.

— У вівторок почав діяти регламент Верховної Ради як закон. Уже ніхто не може сказати, що він тимчасовий. Він опублікований у «Голосі України». А по-друге, що таке пакет? Пакет — це одразу вибігають 150 людей, перевертають трибуну Верховної Ради, перевертають усю Верховну Раду, мотивуючи тим, що це злісні порушники. Я звик усе прораховувати. Я граю в шахи, а не в доміно й не в Чапаєва. У парламенті не треба грати в шашки, а треба прораховувати свої дії не лише на завтра, але хоча б на післязавтра, — сказав Зарубінський кореспондентові «Дня».

Судячи з усього, у нас ще довго не буде міністра фінансів. Точніше, міністром фінансів буде Юлія Володимирівна, як вона це й робила останнім часом.

ТИМ ЧАСОМ

Рада відмовилася проводити вибори мерів у два тури


Верховна Рада відмовилася запровадити обрання мерів міст шляхом обрання кандидатів понад 50% виборців, що проголосували.

За ухвалення законопроекту № 1060 «Про внесення змін до Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад і сільських, селищних, міських голів» проголосувало 218 депутатів при мінімально необхідних 226.

Таким чином, Рада відмовилася запровадити проведення другого туру виборів міських мерів у разі, якщо жоден із кандидатів не набрав абсолютної більшості голосів виборців (50% +1 голос) у першому турі.

... ...
 


Комментарии
комментариев: 0

...
Новости партнеров


Дайджест
В Украине расширен перечень долгов, которые можно взыскивать со счетов граждан в банках, а сами финучреждения стали подключаться к автоматизированной системе списания
Потребление, торговля и внутренние инвестиции остаются важными и наиболее устойчивыми драйверами роста экономики Украины. А это означает заметно возрастающую роль организованного сетевого ритейла. Источник: https://biz.censor.net/r3259384
Обплутали шахрайським павутинням ледь не всі ТЦ Києва: у столиці викрили мережу так званих «кол-центрів» з російським корінням. Аферисти, якими керував Володимир Бова, привласнювали кошти наївних громадян, прикинувшись інвестиційними консультантами. Хто стоїть за масштабним «кидаловом», і як працює ця схема?
Що відбувається на ринку нафтопродуктів після домовленості уряду та трейдерів щодо зниження цін на пальне та боротьби з нелегалами?
13.04.21
13.04.21, GMK Center
СВАМ лишит Украину конкурентных преимуществ – доступа к ресурсам железной руды. СВАМ дискриминирует кислородно-конвертерную технологию, которая использует в качестве основного сырья для производства чугуна и стали железорудное сырье.
13.04.21, Антикор
Коли президент Володимир Зеленський та його команда прийшли до влади, вони обіцяли соціальний ліфт для молоді. І вони його зробили. Уродженець Херсона 1988 року, конвертатор Євген Пуля сміливо може казати, що команда Зеленського надає можливості росту для молоді. Але звичайно не всім, тільки наближеним особам до офісу президента.
12.04.21
30 жовтня 2019 року в Україні набув чинності закон про концесію. Як він змінив правила гри на ринку та чи дозволить оновити інфраструктуру в країні?
09.04.21
Верховная Рада приняла за основу законопроекты о реструктуризации валютных кредитов, многие из которых украинцы взяли еще до мирового кризиса 2008 года, и до кризиса 2014-2015 годов, вызванного агрессией России, когда из-за девальвации гривны суммы валютных займов выросли в разы. Идея в целом выглядит правильно, но что не так с этими законопроектами.
На восьмому році війни з Росією частина українських підприємств продовжує торгувати з РФ та пострадянським простором. Що змушує їх це робити, які переваги у європейських ринків і чому не всі ними користуються?
08.04.21
08.04.21
В июле 2021 года Еврокомиссия опубликует Закон о Carbon Border Adjustment Mechanism. Документ вступит в силу с 2023 года и введет в действие так называемую карбоновую пошлину. Ею будет облагаться вся промышленная продукция, пересекающая границы ЕС, если в цепочке ее производства присутствовал углеродный след.
06.04.21
02.04.21
01.04.21
31.03.21
30.03.21
29.03.21
26.03.21
25.03.21
23.03.21
22.03.21
16.03.21
12.03.21
09.03.21
05.03.21
02.03.21
01.03.21
26.02.21
24.02.21


Жми «Подписаться» и получай самые интересные новости портала в Facebook!