Укренерго не оголошуватиме дефолт за своїми кредитними зобов'язаннями 

Новини
Укренерго не оголошуватиме дефолт за своїми кредитними зобов'язаннями 

НЕК "Укренерго" не має наміру оголошувати дефолт за своїми кредитними зобов'язаннями, запевнив голова правління компанії Володимир Кудрицький в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми не збираємося оголошувати дефолт ні за "зеленими" облігаціями, які ми випустили минулого року, ні за кредитами, які ми взяли у міжнародних чи українських банків. Там, де нам договори дають змогу щось розстрочувати та відкладати, користуючись положеннями контрактів, ми це робимо. Але те, що ми маємо платити, ми дисципліновано платимо", - сказав він.

За його словами, "Укренерго" у майбутньому має намір продовжити роботу на фінансових ринках для відновлення зруйнованої внаслідок російського військового вторгнення інфраструктури.

"Ми хочемо показати надійність нашої компанії. Звісно, це матиме дуже позитивний ефект у майбутньому, коли нам потрібно буде залучати певні фінансові ресурси для відновлення нашої інфраструктури. Тому ми платитимемо, і бачимо ресурс, завдяки якому ми це робитимемо", - пояснив Кудрицький.

Водночас глава "Укренерго" зазначив, що електроенергетична галузь в умовах війни зіткнулася з проблемою падіння платіжної дисципліни та зниження ліквідності на ринку.

"І хоча ми наразі спостерігаємо її відносну стабілізацію, необхідно шукати джерела покриття витрат усіх генеруючих, мережевих, розподільних компаній, що поставляють", - зазначив він.

За його словами, відновлення повноцінної оплати "зеленої" генерації у рамках покладених на компанію спецзобов'язань (тариф НЕК на передачу є джерелом компенсації "зеленим" - ІФ) також залежить від можливостей залучення стороннього фінансування.

"Гадаю, будуть знайдені одночасно модель фінансування та розуміння, яким чином виглядатимуть платежі до сектору ВДЕ найближчими тижнями, доки ми не переможемо", - резюмував Кудрицький.

Крім того, потенційним джерелом відновлення ліквідності українського електроенергетичного ринку є розкриття експортного потенціалу країни завдяки об'єднанню української та європейської енергосистем.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. Корпоративні права НЕК належать державі від імені Міністерства енергетики України.

Новини

25 Травня 2022

Металургія стане одним з приоритетів для відновлення економіки України

АМКР поновив виробництво катанки

Норвезька Equinor вийшла з усіх спільних з РФ проєктів

Україна не піде на поступки агресору - Кулеба

Суд передав у власність держави 26 регіональних операторів газорозподільчих систем

У травні допомога Заходу покриє дефіцит бюджету на 40%

Китай закликає створити зелений коридор для експорту українського зерна

У РФ очікують падіння експорту труб на третину

Запоріжсталь передала військовим медикам обладнання і ліки на 8 млн грн

Кулеба вважає малоймовірним розблокування українських портів

Світове виробництво сталі у квітні скоротилось на 5,1%

Майновий комплекс ЗТМК повернули у державну власність

ДТЕК ініціює збільшення потужності зеленої енергетики в Україні

24 Травня 2022

Україна розпочне будівництво європейської залізничної колії

Україна закликає світ запровадити повне ембарго на російський імпорт і експорт

Виробництво всіх бізнесів Смарт-Холдингу через війну впало більше ніж удвічі

ВСІ НОВИНИ ⇢