Укренерго не оголошуватиме дефолт за своїми кредитними зобов’язаннями 

Новини
Укренерго не оголошуватиме дефолт за своїми кредитними зобов’язаннями 

НЕК “Укренерго” не має наміру оголошувати дефолт за своїми кредитними зобов’язаннями, запевнив голова правління компанії Володимир Кудрицький в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Ми не збираємося оголошувати дефолт ні за “зеленими” облігаціями, які ми випустили минулого року, ні за кредитами, які ми взяли у міжнародних чи українських банків. Там, де нам договори дають змогу щось розстрочувати та відкладати, користуючись положеннями контрактів, ми це робимо. Але те, що ми маємо платити, ми дисципліновано платимо”, – сказав він.

За його словами, “Укренерго” у майбутньому має намір продовжити роботу на фінансових ринках для відновлення зруйнованої внаслідок російського військового вторгнення інфраструктури.

“Ми хочемо показати надійність нашої компанії. Звісно, це матиме дуже позитивний ефект у майбутньому, коли нам потрібно буде залучати певні фінансові ресурси для відновлення нашої інфраструктури. Тому ми платитимемо, і бачимо ресурс, завдяки якому ми це робитимемо”, – пояснив Кудрицький.

Водночас глава “Укренерго” зазначив, що електроенергетична галузь в умовах війни зіткнулася з проблемою падіння платіжної дисципліни та зниження ліквідності на ринку.

“І хоча ми наразі спостерігаємо її відносну стабілізацію, необхідно шукати джерела покриття витрат усіх генеруючих, мережевих, розподільних компаній, що поставляють”, – зазначив він.

За його словами, відновлення повноцінної оплати “зеленої” генерації у рамках покладених на компанію спецзобов’язань (тариф НЕК на передачу є джерелом компенсації “зеленим” – ІФ) також залежить від можливостей залучення стороннього фінансування.

“Гадаю, будуть знайдені одночасно модель фінансування та розуміння, яким чином виглядатимуть платежі до сектору ВДЕ найближчими тижнями, доки ми не переможемо”, – резюмував Кудрицький.

Крім того, потенційним джерелом відновлення ліквідності українського електроенергетичного ринку є розкриття експортного потенціалу країни завдяки об’єднанню української та європейської енергосистем.

“Укренерго” здійснює експлуатацію магістральних та міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію об’єднаної енергосистеми країни. Корпоративні права НЕК належать державі від імені Міністерства енергетики України.

Новини

19 Квітня 2024

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

Розвиток зеленої енергетики підштовхує світовий попит на мідь

Німеччина готова інвестувати в ключові галузі української економіки

ВСІ НОВИНИ ⇢