Бізнес назвав головні проблеми, які перешкоджають роботі промисловості

Металургія Новини Теми дня
Бізнес назвав головні проблеми, які перешкоджають роботі промисловості

Промисловість не може відновити виробництво через брак коштів, що виникли у зв'язку із зупинкою відшкодування ПДВ. Про це йдеться у листі Європейської бізнес асоціації на адресу міністра фінансів Сергія Марченка.

В ЄБА нагадали, що експорт продукції гірничо-металургійного комплексу та аграрної галузі є основними джерелами валютної виручки до українського бюджету та ключовим фактором підтримки платіжного балансу держави.

Наголошується, що працюючі підприємства ГМК намагаються забезпечити довоєнний рівень виробництва та експорту, щоб зберегти робочі місця, виплачувати зарплату та сплачувати податки (понад 80 млрд гривень за 2021 рік). Також підприємства ГМК надають матеріальні та фінансові ресурси ЗСУ, сприяють евакуації населення, спрямовують гуманітарну допомогу, транспорт, медикаменти населенню у всіх регіонах.

"Наразі невчасне відшкодування ПДВ блокує до 20% оборотних коштів підприємств ГМК, водночас постачальники сировини/матеріалів/послуг вимагають зазвичай повної передоплати за товари/послуги з урахуванням військового стану. Ці фактори змушують бізнес скорочувати обсяги закупівель, а значить це унеможливлює нарощування/збереження поточного обсягу виробництва та експорту", - кажуть експерти ЄВА.

Аналогічна ситуація склалася й у аграрному секторі. Відсутність оборотних коштів призведе до дефіциту потужностей для зберігання зернових через неможливість компаній-експортерів продовжувати закупівлю зерна та його експорт, а також проблем із посівною кампанією.

Бізнес попереджає, що якщо найближчим часом проблему не буде вирішено, то підприємства будуть змушені скоротити виробництво, що призведе до скорочення персоналу, виплат податків та валютних надходжень.

"Наполегливо просимо Вас сприяти продовженню дії форми податкової накладної J/F1201012, що діяла до 1 березня 2022 року, а також відновити у терміновому порядку проведення камеральних перевірок податкової звітності з ПДВ для подальшого забезпечення бюджетного відшкодування ПДВ за попередні довоєнні періоди", - до голови Мінфіну.

Новини

5 Червня 2023

В Раді пропонують підняти акцизи на пальне

Індія може повернути 19% мито на імпорт прокату

Дефіцит держбюджету зріс до 88,3 млрд долл

З початку війни Метінвест спрямував на допомогу Україні 3,7 млрд грн

Єврокомісія представила пропозиції з модернізації правил ЄС щодо безпеки на морі

Дочірня компанія індійського конгломерату Tata будуватиме завод з виробництва літій-іонних акумуляторів

Німеччина виділяє 50 млрд євро на озеленення важкої промисловості – Хабек

Уряд спростив реєстрацію податкових накладних

З початку року Запоріжкокс збільшив виробництво на 38%

Імпорт сталі до Туреччини с початку року зріс на 11,9% 

Обсяг вантажоперевезень залізницею України зріс майже на 20% у травні

Туреччина вдруге за рік піднімає плату за прохід через Чорноморські протоки

Японська Rengo відмовляється від використання вугілля з метою скорочення викидів CO2

Британія продовжила ще на рік призупинення захисного мита на український прокат

З початку війни бізнес отримав 113,2 млрд грн пільгових кредитів

Курт Волкер закликає світ об’єднатися для розблокування українських портів

ВСІ НОВИНИ ⇢