Брухт на турецькому ринку дешевшає третій тиждень поспіль

Брухт на турецькому ринку дешевшає третій тиждень поспіль

Ціни на брухт марки HMS 1/2 на ринку Туреччини за тиждень 11-18 квітня знизилися на $16 порівняно з попереднім тижнем – до $635/т. Таким чином, котирування брухту знижуються вже третій тиждень поспіль, повідомляє GMK Center.

Котирування брухту в Туреччині продовжують падати на тлі тривалої відсутності попиту на ринку за високої пропозиції сировини. З початку квітня торгівля брухтом у Туреччині була непомітною, повідомлялося лише про кілька контрактів. Учасники ринку пояснюють таку ситуацію слабким попитом на готову металопродукцію, а також пропозицією дешевої заготівлі російської. Росіяни дають знижку до $100 на свою заготівлю порівняно з пропозиціями на експорт заготівлі самих турецьких компаній.

Подальше зниження цін на брухт можливе, оскільки попит на арматуру недостатній, щоб вплинути на збільшення ціни брухту. Однак деякі виробники арматури вказують, що постачальники брухту налаштовані твердо і не бажають опускати оптові ціни брухту нижче за $650-540/т залежно від походження. Заводи ж прагнуть обвалити ринок до $600/т.

Незважаючи на затишшя на ринку, брухтозаготівельники відзначають, що є ще велика група турецьких заводів, які не закрили свої потреби в брухті на травень. Вони чинять тиск на ціни до останнього, але в якийсь момент їм доведеться вийти на ринок, тому зниження може бути короткостроковим.

Усе залежить від терплячості експортерів брухту. Якщо вони зможуть почекати й не погоджуватися на продаж сировини за нижчими цінами, котирування брухту зможуть утриматися на високому рівні.