Український ГМК зіткнувся із браком оборотних коштів

Металургія Новини Теми дня
Український ГМК зіткнувся із браком оборотних коштів

Гірничо-металургійна галузь зіткнулася із браком оборотних коштів, що в значній мірі заважає розгорнути діяльність для забезпечення України валютною виручкою від експорту та податками в достатній мірі. Про це повідомив президент Обєднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Справа в тому, що з 1 березня держава припинила відшкодування ПДВ експортерам, зокрема металургам та гірникам. Мова йде про більше ніж 10 млрд грн по всій галузі", - нагадав він.

Таким чином, підприємства фактично не мають доступу до 20% своїх оборотних коштів, в той час як постачальники сировини, матеріалів та послуг, необхідних для виробництва, вимагають повну передоплату з огляду на воєнний стан в країні.

"Як наслідок, бізнес змушений скорочувати обсяги закупівель, а отже збільшення виробництва та експорту значно ускладнюється. Та незважаючи на це, працюючі (і тимчасово непрацюючі також) підприємства ГМК наразі роблять усе можливе задля збереження робочих місць та своєчасної виплати зарплати своїм співробітникам", - додав О.Каленков.

Президент "Укрметалургпрому" нагадав, що з перших днів російського вторгнення в Україну підприємства ГМК надають фінансову та матеріальну підтримку ЗСУ, організовують евакуацію населення, закуповують та здійснюють доставку гуманітарної допомоги в усі постраждалі від війни регіони, надають та заправляють транспорт для медиків та рятувальників, закуповують медикаменти тощо.

"У разі відновлення виробництва та збільшення експорту продукції металурги та гірники зможуть надавати нашим воїнам та населенню ще більше допомоги, а Україна отримає більше податків та валютних надходжень, необхідних для відбудови економіки і для нашої перемоги над російським агресором", - резюмував О.Каленков.

Новини

6 Червня 2023

АМКР призупинив виробництво сталі

Павлоградвугілля розмістило облігації на 10 млрд грн

Укроборонпром домовився з чеською VOP CZ про спільний ремонт танків

Україна долучилась до програми ЄС із розбудови інфраструктури

Укргідроенерго побудує на місці зруйнованої Каховської ГЕС нову станцію

Австралійська InfraBuild купує три заводи з випуску сортового прокату у США

Міжнародні резерви України оновили максимум за 11 років

У Мінекономіки наголошують на важливості повернення в Україну вимушених переселенців

Підрив Каховської ГЕС не вплинув на ситуацію в енергосистемі

Японський бізнес може утриматись від подальших інвестицій у чилійські рудники

Промисловим підприємствам Кривого Рогу доведеться скоротити споживання води

У травні Запоріжсталь збільшив виплавку на 62%

Outokumpu інвестує у канадський нікель з метою скорочення викидів

У квітні США скоротили імпорт сталі

Європейські сховища газу заповнені на 70%

Окупанти знищили Каховську ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢