ДТЕК від початку війни відновив енергопостачання понад 1,1 млн споживачів

Новини ТЕК
ДТЕК від початку війни відновив енергопостачання понад 1,1 млн споживачів

Компанія "ДТЕК" від початку війни відновила енергопостачання понад 1,1 млн споживачів, повідомив виконавчий директор компанії "ДТЕК" Дмитро Сахарук.

"За 57 днів війни лише наша компанія відновила електропостачання понад 1,1 млн споживачів", – сказав він на брифінгу в медіацентрі у Львові в п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, після деокупації активно відновлюється Київська область, де залишилося відновити енергопостачання трохи більше ніж 10% знеструмлених населених пунктів та третині споживачів.

"Наразі залишаються близько 60 населених пунктів та 60 тис. споживачів без світла. А починали ми два з половиною тижні тому (з моменту виведення військ РФ з області – ЕР) з 530 населених пунктів та майже 170 тисяч будинків без світла", – пояснив він.

Водночас Сахарук зазначив, що на територіях, де точаться активні бойові дії, кількість знеструмлених домогосподарств сягає 300 тисяч у 250 населених пунктах.

Він уточнив, що рівень пошкоджень енергоінфраструктури в областях з активними бойовими діями буде співмірний з показниками на Київщині.

"У Київській області було пошкоджено 1,6 тис. км мереж, 200 підстанцій практично знищено. Втрати в Донецькій, Луганській, Харківській областях будуть співмірні з Київською областю", - вважає Сахарук.

Він наголосив, що необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури кошти вже обчислюються сотнями мільйонів доларів.

"Йдеться про сотні мільйонів доларів - це точно. Скільки конкретно, буде зрозуміло після повного огляду пошкоджень. У зонах бойових дій ми щодня відновлюємо, і щодня все ламається через обстріли", - зазначив топменеджер ДТЕК.

Водночас, за його словами, енергетики навіть у деокупованих районах наражаються на значні ризики з огляду на мінування територій.

"Одна наша група наїхала на міну, троє постраждалих, друга підірвалася під час спроби посунути дерево, що впало на лінію, воно було заміноване. Також постраждали троє", - описав ситуацію Сахарук.

Він додав, що вже 2,5 тис. працівників ДТЕК мобілізовані, і є загиблі під час виконання військових обов'язків.

Новини

26 Травня 2022

Україна планує нарощувати власний видобуток газу

Метінвест надав бронежилети соцпрацівникам покровської громади

ЄБРР планує інвестувати в Україну 1 млрд долл в 2022 році

Українські аграрій отримали 31,5 млрд грн кредитів

Російський АвтоВАЗ не зміг відновити виробництво

Нацбанк триматиме поточний фіксований курс 

ЄС все ще може погодити нафтове ембарго

Польський порт Свіноуйсьце відправив першу партію української руди

Deutsche Bahn планує активніше підтримувати Україну в експорті зерна

Війна Росії з Україною може спровокувати глобальну рецесію

Українські біженці активно повертаються додому

Ахметов повідомив про підготовку позовів проти Росії через зруйновані активи

Внаслідок бойових дій в Україна втратила понад 200 заводів

25 Травня 2022

Металургія стане одним з приоритетів для відновлення економіки України

АМКР поновив виробництво катанки

Норвезька Equinor вийшла з усіх спільних з РФ проєктів

ВСІ НОВИНИ ⇢