На світову економіку дедалі більше насувається загроза стагфляції. Про це пише Bloomberg.
Міністри фінансів та керівники центральних банків G7 прямо висловлюють занепокоєння тим, що стагфляцію більше не можна зупинити. “Війна в Україні має додаткові наслідки для економіки. Це означає підвищення інфляції у поєднанні зі втратою імпульсу відновлення після пандемії. Нам доведеться обговорити, що ми можемо зробити, щоб уникнути сценаріїв стагфляції”, – заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер.
Повідомляється, що склалася згубна потрійна комбінація зростаючої інфляції, уповільнення зростання і зростання безробіття, а “це найгірший сценарій для центральних банків і законодавців, яким доведеться вибирати, з якою хворобою боротися”.
“Вищі ціни на продукти харчування та енергоносії викликають стагфляційні ефекти, а саме знижують виробництво та витрати і підвищують інфляцію у всьому світі”, – сказав міністр фінансів США Джанет Єллен.
Перспективи глобальної рецесії залишаються низькими, принаймні, цьогоріч, але темпи подій застають політиків та інвесторів зненацька, оскільки фінансові ринки падають, а прогнози зростання продовжують переглядатися у бік зниження.
Повідомляється, що зростання цін у Великій Британії досягло 40-річного максимуму, і керуючий Банку Англії Ендрю Бейлі попередив, що зростання цін на продукти харчування може мати “апокаліптичні” наслідки для всього світу.
Видання також повідомляє, що індекс S&P 500 впав 18 травня на 4%, що стало найзначнішим одноденним падінням з 2020 року. Найбільший шок походить від Китаю, де аналітики продовжують знижувати свої прогнози. Standard Chartered, Goldman Sachs Group та Citigroup знизили прогнози зростання на цьому тижні, як і Bloomberg Economics, який тепер прогнозує зростання лише на 2% протягом року, порівняно з попереднім прогнозом 3,6%”, – йдеться у публікації.