Ірландія працює над конфіскацією російських активів для передання на користь України

Економіка Новини
Ірландія працює над конфіскацією російських активів для передання на користь України

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів у Києві зустріч зі спікером Верхньої палати парламенту Ірландії Марком Дейлі та спікером Нижньої палати парламенту Ірландії Шоном О'Фарілом, на якій обговорив напрацювання рішень щодо конфіскації російських активів для подальшого передання на користь України.

"Сторони обговорили глобальні виклики, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, зокрема намагання ворога створити продовольчу й міграційні кризи. Глава уряду повідомив, що Україна тісно співпрацює з ООН у гуманітарній сфері, зокрема в питанні постачання їжі, води й ліків на території, які цього гостро потребують. Прем’єр-міністр подякував Ірландії за гуманітарну, фінансову й військову допомогу", - йдеться у повідомленні уряду за результатами зустрічі.

Шмигаль також порушив питання про розмінування територій України та закликав за можливості надати будь-яку підтримку у цьому напрямі.

"Відголоси цієї війни ми чутимемо ще довго. Але ми маємо докласти максимум зусиль, щоб зберегти людські життя", - наголосив він.

Зазначається, що під час зустрічі прем'єр поінформував спікерів парламенту Ірландії про роботу над Планом відновлення України.

"Європейська комісія оголосила про створення спеціального трастового рахунку та спеціального плану відновлення України. Ми також працюємо над U24 Recovery Plan. Уже проговорили з нашими партнерами два майбутніх принципи відновлення України: регіональний і параметричний", - зазначив Шмигаль.

Прем'єр наголосив, що важливим питанням для України є майбутнє членство у ЄС.

"Підтримка України в наданні статусу кандидата й повноцінного членства в ЄС - це дуже важливо для нашого суспільства. Це цивілізаційний вибір нашого народу. Вдячні Ірландії за підтримку й поради, які ви надаєте на шляху нашої євроінтеграції. Переконаний, що вступ України посилить Європейський Союз", – заявив він.

У свою чергу спікер Верхньої палати парламенту Ірландії Дейлі запевнив, що вони продовжать бути адвокатами підтримки заявки України на членство в ЄС і не сумніваються у позитивному рішенні.

О’Фаріл зі свого боку подякував українському народу за сміливість і зазначив, що Ірландія надалі підтримуватиме українців.

Він також наголосив, що Ірландія працює над конфіскацією російських активів для подальшого передання на користь України.

Новини

29 Вересня 2023

Казахстан готовий збільшити постачання нафти в Німеччину нафтопроводом Дружба

Ірак хоче залучили українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

Рудник “Суха Балка” на шахті Ювілейна взяв у розробку новий блок

УЗ потрібно знизити тарифи на вантажні перевезення, щоб підтримати промисловість

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

ВСІ НОВИНИ ⇢