Ірландія працює над конфіскацією російських активів для передання на користь України

Економіка Новини
Ірландія працює над конфіскацією російських активів для передання на користь України

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів у Києві зустріч зі спікером Верхньої палати парламенту Ірландії Марком Дейлі та спікером Нижньої палати парламенту Ірландії Шоном О'Фарілом, на якій обговорив напрацювання рішень щодо конфіскації російських активів для подальшого передання на користь України.

"Сторони обговорили глобальні виклики, спричинені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, зокрема намагання ворога створити продовольчу й міграційні кризи. Глава уряду повідомив, що Україна тісно співпрацює з ООН у гуманітарній сфері, зокрема в питанні постачання їжі, води й ліків на території, які цього гостро потребують. Прем’єр-міністр подякував Ірландії за гуманітарну, фінансову й військову допомогу", - йдеться у повідомленні уряду за результатами зустрічі.

Шмигаль також порушив питання про розмінування територій України та закликав за можливості надати будь-яку підтримку у цьому напрямі.

"Відголоси цієї війни ми чутимемо ще довго. Але ми маємо докласти максимум зусиль, щоб зберегти людські життя", - наголосив він.

Зазначається, що під час зустрічі прем'єр поінформував спікерів парламенту Ірландії про роботу над Планом відновлення України.

"Європейська комісія оголосила про створення спеціального трастового рахунку та спеціального плану відновлення України. Ми також працюємо над U24 Recovery Plan. Уже проговорили з нашими партнерами два майбутніх принципи відновлення України: регіональний і параметричний", - зазначив Шмигаль.

Прем'єр наголосив, що важливим питанням для України є майбутнє членство у ЄС.

"Підтримка України в наданні статусу кандидата й повноцінного членства в ЄС - це дуже важливо для нашого суспільства. Це цивілізаційний вибір нашого народу. Вдячні Ірландії за підтримку й поради, які ви надаєте на шляху нашої євроінтеграції. Переконаний, що вступ України посилить Європейський Союз", – заявив він.

У свою чергу спікер Верхньої палати парламенту Ірландії Дейлі запевнив, що вони продовжать бути адвокатами підтримки заявки України на членство в ЄС і не сумніваються у позитивному рішенні.

О’Фаріл зі свого боку подякував українському народу за сміливість і зазначив, що Ірландія надалі підтримуватиме українців.

Він також наголосив, що Ірландія працює над конфіскацією російських активів для подальшого передання на користь України.

Новини

24 Червня 2022

Запорізькі металурги розглядають варіанти зі скороченням виробництва

Corum виготовить 28 транспортних візків для Павлоградвугілля

Укрзалізниця пропонує підвищити вантажні тарифи на 70%

ДТЕК працевлаштувала майже тисячу переселенців

Російський ММК залишився без експортних замовлень

На українських АЗС дешевшає автогаз

СБУ заблокувала активи видобувних компаній російського олігарха

Метінвест знайшов додаткові ринки збуту для коксівного вугілля

Україноа і Молдова планують відновити залізничне сполучення для вантажних перевезень

Євросоюз вирішив до 1 листопада заповнити газосховища мінімум на 80%

На територію Закарпаття переїхали 305 підприємств

Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС

23 Червня 2022

Україна на чверть скоротила виробництво феросплавів

ЄС оцінить готовність України до митного безвізу

Найбільший видобувач срібла в Росії через санкції має проблеми зі збутом

Метінвест-СМЦ безоплатно надає військовим пластини для бронежилетів

ВСІ НОВИНИ ⇢