Треба так закрутити гайки росії, щоб путін сам просив про розмову – Дуда

Новини Точка зору
Треба так закрутити гайки росії, щоб путін сам просив про розмову – Дуда

Президент Польщі Анджей Дуда переконаний, що у східній частині Європи неможливо залишатися нейтральною державою, і Україну потрібно підтримати на шляху зближення зі структурами Заходу, допомогти їй вистояти у війні з рф. Про це він наголосив на нараді польських послів, що відбувається у Варшаві, передає Укрінформ.

За словами Дуди, Польша зацікавлена у дотриманні усіма країнами норм міжнародного права, і треба зробити все можливе, щоб примусити росію, яка сьогодні є агресором і загарбником, дотримуватися міжнародного права.

“Це означає припинення збройних дій, а по-друге - повне відновлення (Києвом – ред.) контролю над територією України, яка визнається міжнародним правом”, - наголосив польський лідер, додавши, що це “фундаментальне прагнення польської зовнішньої політики”.

Дуда підкреслив, що Варшава без тривалих роздумів направила до України зброї на 1,6 млрд дол., аби не довелося відбивати російські атаки вже на польській території.

За його словами, польська сторона перебуває у постійному контакті з українською щодо її потреб. “Ці потреби треба задовольняти негайно, оскільки лік іде на хвилини чи години, там немає часу чекати днями чи тижнями”, - підкреслив польський лідер.

Він наголосив, що у Польщі створено хаб, який допомагає приймати з цілого світу допомогу для України, зокрема військову.

Водночас президент Польщі підкреслив, що не можна боятися росії, адже ворог того й чекає: “Хто боїться, той програє”.

Глава Польської держави зазначив, що українці не хочуть “русского мира”. Тому треба підтримати євроінтеграцію України.

“У цій частині Європи немає нейтральних країн, тут немає змоги залишатися нейтральним: тут маєш бути або зі Сходом, або з Заходом. Якщо українці проливають кров за те, щоб бути з Заходом, то треба їм показати, що країни Заходу тримають для них відкриті двері, що Спільнота від них не закривається і не бачить їх як частину “русского мира”, - підкреслив Дуда.

Він констатував, що надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС має фундаментальне значення, і Польща підтримуватиме зближення України з ЄС, що має завершитися повноправним членством країни у Євросоюзі.

Водночас він наголосив, що повоєнна відбудова України має відбуватися російськими коштами, заблокованих у різних регіонах світу. "Це приблизно 750 млрд дол., і ці кошти допомогли б Україні”, - переконаний Дуда.

Однак, додав він, цього буде недостатньо, тож потрібно шукати додаткові кошти.

“Українці повинні бачити, як поляки допомагають їм відбудовувати свою країну. Можливо, зараз відбуваються зміни у відносинах між нашими країнами, яких не було десятиліття, а може і століття. Змарнувати цей шанс було б гріхом для наступних поколінь. Ми маємо робити усе можливе, щоб використати цей шанс”, - підкреслив Дуда.

Він зазначив, що польські дипломати у країнах перебування мають переконувати політиків, що заморожені кошти росіян потрібно спрямувати на відбудову України.

“Соромно слухати, що не можна принижувати росію, треба дозволити їй зберегти обличчя. Це росія напала і вбиває, ніхто не напав на росію. Розповіді росії про загрози з боку НАТО у контексті вбивств у Лондоні упродовж десятиліть, війни в Україні, раніше – у Грузії та Сирії є огидною пропагандою. Саме росія відповідає за цю війну, і вона відповідатиме за те, що у світі може статися голод через неможливість поставити зерно з України до Африки та інших частин світу”, - підкреслив Дуда.

Він додав, що "великоросійська політика має ціну, і москва мусить за це заплатити".

Президент РП також зауважив, що потрібно твердо пояснювати західним політикам, які мріють повернутися до відносин з росією за формулою business as usual, що цього не може бути.

Він також висловив переконання, що санкції мають діяти доти, доки росія веде воєнні дії.

“Скажу навіть більше: санкції мають діяти доти, доки Україна не скаже, що їх можна скасувати. Якщо Україна, на яку напали, скаже: так, можемо скасувати санкції, бо повертаються нормальні відносини і ми вважаємо, що вже досить. А поки вона цього не скаже, санкції треба посилювати”, - констатував польський лідер.

Дуда також зауважив, що не проти діалогу з путіним, але це не повинно бути на його умовах. “Не йдеться про те, щоб не розмовляти з путіним. Йдеться про те, щоб путін хотів говорити, а не щоб європейські лідери просили агресора про розмову. Треба так закрутити гайки (росії – ред.) і так допомогти Україні, щоб це путін просив про розмову”, - резюмував польський лідер.

Від 24 лютого росія веде широкомасштабну агресію проти України.

Польща є головним логістичним хабом допомоги для України, яка захищається від російського агресора.

Новини

29 Вересня 2023

Конгрес США виділив 300 млн дол на підтримку України

Казахстан готовий збільшити постачання нафти в Німеччину нафтопроводом Дружба

Ірак хоче залучити українську компанію до розробки найбільшого в країні родовища газу

Рудник “Суха Балка” на шахті Ювілейна взяв у розробку новий блок

УЗ потрібно знизити тарифи на вантажні перевезення, щоб підтримати промисловість

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

ВСІ НОВИНИ ⇢