УСПП проти різкого підвищення вантажних тарифів УЗ
Новини Теми дня Транспорт

Українська спілка промисловців та підприємців (УСПП) та Антикризова рада громадських організацій (АРГО) проти різкого підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення. Про це йдеться прес-релізі асоціації.
«Під час воєнного стану не потрібно різко піднімати тарифи на вантажні перевезення залізницею. Ключові споживачі послуг – експортери, аграрії та гірничо-металургійний комплекс, – мають труднощі і зазнають збитків», – йдеться у повідомленні.
ГМК через військову агресію РФ скоротив виробництво на 53%, значну частину якого становили зруйновані «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча. Основні складнощі для галузі – експорт, який раніше йшов на морські порти, а тепер заблокований, та подорожчання сировини.
Крім того, у Європі ціни на сталь падають на тлі війни в Україні та уповільнення зростання світової економіки.
Майже єдиним варіантом експорту для аграріїв стали саме залізничні перевезення. На думку Української зернової асоціації підвищення тарифів може створити для АПК додаткові витрати близько $120 млн/рік.
Перевезення у внутрішньому сполученні цікавлять бізнес, який релокує свої виробничі потужності у безпечніші регіони. Цю програму забезпечує держава, і, відповідно, саме з держбюджету платитимуться підвищені тарифи.
«Зрозуміло, що втрати УЗ через війну – просто колосальні. Але для експортерів, місцевих виробників підвищення тарифів під час війни на 70% стане справжньою катастрофою. 35% бізнесу не відновило роботу, аграрії завершили посівну навіть там, де були бойові дії, втративши свої ресурси, а їхнє зерно залишається нереалізованим», – зазначає асоціація.
Також є питання з автоматичним поверненням ПДВ експортерам, відсутністю масштабного кредитування економки, підвищенням облікової ставки та ін.
Позицією УСПП є відстрочення рішення Міністерства інфраструктури до завершення воєнного часу.
«УЗ потрібне відновлення – сюди варто залучити гранти, кошти міжнародних донорів, державно-приватні підприємства. Тим більше що в цьому зацікавлені споживачі українського зерна, сталі та руди за межами країни», – резюмується у прес-релізі.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram