В I кварталі Інтерпайп скоротив обсяги виробництва

Металургія Новини
В I кварталі Інтерпайп скоротив обсяги виробництва

За підсумками першого кварталу 2022 року EBITDA Інтерпайп скоротилася на 63% рік до року і склала 15 млн доларів США, йдеться в оголошенні компанії про операційні та фінансові результати за перші три місяці року.

Згідно з оприлюдненими даними, виробництво сталі зменшилось на 16% р/р, до 163 тис. тон, труб – на 12% р/р, до 97 тис. т, залізничної продукції – на 43% р/р, до 23 тис. тон.

Продажі знизилися на 10% р/р, до 140 тис. тон. Водночас, як зазначила компанія, дохід від реалізації продукції збільшився на 19% р/р, до 239 млн доларів США.

«Перші два місяці 2022 року кон’юнктура світових ринків була позитивна для Інтерпайп. Проте після 24 лютого, коли Росія вторглась в Україну та здійснила перші ракетні удари, керівництво Компанії вирішило повністю призупинити виробництво», - йдеться у повідомленні, згідно з яким це рішення призвело до зменшення виробництва.

За даними компанії, на погіршення EBITDA окрім втрати обсягів продажів та додаткових логістичних і транспортних витрат через вторгнення додатково вплинуло подорожчання основних сировинних ресурсів: металобрухту, електроенергії та природного газу. Зокрема, у 1 кварталі 2022 року ціна на природний газ в Україні в середньому зросла більш ніж у 6 разів порівняно з минулим роком, зазначила компанія. 

«Наприкінці березня Інтерпайп почав обережно відновлювати відвантаження, з квітня – розпочав поетапний запуск виробництва. У травні запрацював електросталеплавильний комплекс Інтерпайп Сталь, а Компанія почала поступово збільшувати обсяги виробництва та відвантаження готової продукції. Проте, на жаль, Інтерпайп наразі не може повернутись до довоєнних обсягів виробництва, оскільки війна зламала звичні ланцюжки поставок, оскільки чорноморські морські порти України заблоковані, у країні великий дефіцит пального, постійно руйнується транспортна інфраструктура внаслідок ракетних ударів. Нові ланцюги постачання та логістики знаходяться в процесі перебудови та формування», - зазначив т.в.о. генерального директора Інтерпайп Андрій Коротков.

Новини

12 Серпня 2022

На Каметсталі оновлюють обладнання агломашини № 8

ФДМУ планує отримати від приватизації 1 млрд грн до кінця року

Бюджетний комітет Ради підтримав збільшення видатків на оборону

Країни Європи заблокували російськи активи на 85,7 млрд євро

Укрзалізниця обіцяє в наступному році не підвищувати тарифи

Середня ціна на автогаз знизилась до 27 грн за літр

Україна спрямує канадський кредит на закупівлю газу

З портів вийшов п’ятий караван з українським зерном

Інфляція у липні була нижче за прогноз НБУ

В Україні зростає попит на електромобілі

Ціни на електроенергію в Європі встановили новий рекорд

11 Серпня 2022

Ціни на газ в ЄС знов перевищили позначку в 2300 долл за тис куб м

Туреччина знов почала купувати український чавун

В січні-червні українські банки отримали 4,6 млрд грн збитків

Уряд зобов'язав Нафтогаз купувати газ вітчизняного видобутку

Росія захопила більше третини української генерації електроенергії

ВСІ НОВИНИ ⇢